Trendy markízy: Aj na malom balkónu

Trendy markízy: Aj na malom balkóne sa dá príjemne sedieť

Reklamný článok - 29. augusta 2017 - 3507. zobrazení

Mať vlastné posedenie alebo terasu je snom každého. Bohužiaľ ďaleko častejšie sú u bytu malé balkóniky, kde sa s problémami vojdú 2 stoličky. A bez slnečníku tam cez deň nie je možné sedieť vôbec. Našťastie existujú markízy!

Vonkajšie markízy pripomínajú látkovú striešku, ktorá sa umiestni do konzoly alebo profilu na balkón a keď svieti slnko, jednoducho sa vytiahne. Efektívne šetrí miesto a predstavuje skvelé riešenie pre balkóny, na ktoré sa nevojde slnečník ale potrebujete ich zatieniť.

Aké typy existujú?

Markízy sa delia na košové, typické hlavne pre obchody, a terasové, ktoré sa líšia konštrukciou. Pre väčšie plochy ako sú rozsiahle terasy alebo vonkajšie reštaurácie sa hodia markízy s nosným profilom.

Na zatienenie malých balkónov zvoľte markízy bez nosného profilu, ktoré sú cenovo dostupné a sú ľahké. Na stene držia pomocou dvoch konzol, medzi ktorými je valec z pozinkovanej ocele pre navíjanie látky.

Ako sa sťahujú?

Markízy sa dajú ovládať manuálne pomocou kľuky, alebo automaticky pomocou motora, čo je samozrejme ďaleko príjemnejšia možnosť. Markízu potom ovládate buď vypínačom alebo ovládačom. Dajú sa vysunúť až do dĺžky 3,5 metra.

Ďalšími doplnkami, ktoré si k markízam môžete zakúpiť, sú napr. čidlo slnko/vietor, núdzová kľuka, vypínač s integrovanou elektronikou a podobne.

Dážď ich nepoškodí

Ak necháte markízu vytiahnutú a naprší, nemusíte sa obávať že sa poškodí. Súčasťou markízy je výpadový profil s odkvapnicou určenou pre odtok dažďovej vody a samotná látka je naimpregnovaná  a veľmi odolná.

Vďaka špeciálnej technológii NPP (Nanotechnology Protection Process) sú látky vode odolné, eliminujú až 95 % slnečného žiarenia a tepla a sú farebne stále. Určite vás taktiež poteší ich vysoká odolnosť voči špine či plesni.

Design, ktorý zladíte s balkónom

Výber markízových látok je naozaj široký. Jednotlivé dekóry sú tvorené ako pestrými, tak i nenápadnými farbami tak, aby ste mohli markízu zladiť s fasádou alebo i sedákmi na balkónových stoličkách. Hlavne aby ste sa na svojom balkóne cítili pohodlne!

  • Kategórie

Podobné články