Trendy zo sveta vodovodných batérií

Trendy zo sveta vodovodných batérií

Redakcia - 30. októbra 2014 - 7169. zobrazení

Vodovodné batérie sú súčasťou každého vybavenia domácnosti. Predstavujú praktické a nezastupiteľné vybavenie každého príbytku. Módne trendy prenikajú do všetkých oblastí a svet vodovodných batérií nie je výnimkou. V súčasnosti je trh plný rozličných produktov, ktoré ulahodia nie jednému oku. To, že nie je batéria ako batéria ste možno zistili už aj sami.

Podomietkové batérie

Kedysi bolo zvykom, že batérie boli na povrchu steny. Okrem toho, nám na stene vyseli rôzne sprchové tyče so sprchovými hlavicami alebo držiaky. V súčasnosti je trendom využívať podomietkové batérie. Tie môžu byť vaňové aj sprchové. Hlavnou výhodou je fakt, že všetky rúrky a neestetické časti máte ukryté v stene a na jej povrchu sa nachádzajú iba ovládacie páky a vývody na napúšťanie. No nie je to skvelé?

Termostatické batérie

termostaticke-baterie
Zdroj foto: (link)

Termostatické batérie Vám umožňujú nastaviť si presnú teplotu vody. Vďaka tomu sa nemusíte trápiť s nastavovaním vody ani odpúšťaním studenej, pokiaľ začne tiecť teplá. Ďalšia výhoda je v tom, že tieto batérie majú aj detskú poistku, vďaka ktorej sa nemusíte obávať, že by sa Vaše dieťa obarilo. Poistka nedovolí pretočiť ovládaciu hlavicu tak, aby mala voda viac ako 38 stupňov.

Systém ECO STOP

eco-stop
Zdroj foto: (link)

Pýtate sa čo to je? Moderné batérie majú v sebe zabudovaný systém, ktorý umožňuje nastaviť tečenie vody. Po prvom zdvihnutí páky pustíte prietok vody iba na 50%, až po druhom zdvihnutí páky batériou pretečie 100% vody. Hovoríte si načo je to dobré? Koľko krát sa Vám stane, že pri rannom umývaní sa zapozeráte do zrkadla a voda si veselo tečie ďalej? Robí to každý z nás, takže výčitky mať nemusíte. Takto môžete vodu regulovať a hlavne šetriť. Zároveň tieto batérie obsahujú takzvané perlátory, ktoré premiešavajú vodu so vzduchom a tým pádom šetríte dvakrát.

Dizajn rozhoduje

moderna-vodovodna-bateria
Zdroj foto: (link)

Na trhu si môžete vyberať z rôznych produktov. K dispozícii sú rôzne dizajnové kúsky, ktoré zaujmú už na prvý pohľad. Na výber máte z klasických oblých tvarov, ale i obľúbených hranatých, ktoré sú v súčasnosti veľmi populárne. Svoje pevné miesto zastávajú aj retro batérie. V kuchyniach sú momentálne vysoko obľúbené veľké, profesionálne batérie, ktoré majú odpojiteľnú spŕšku a sú masívnejšie, s ktorom sa dostanete všade, kam potrebujete. Pri výbere záleží iba na Vašom vkuse.

Tip na záver

Výrobcov batérií je neúrekom, preto ak budete kupovať novú vodovodnú batériu informujte sa u predajcu, kde bola vyrobená a aká je záruka. Tiež sa nezabudnite opýtať, či je kartuša keramická alebo plastová. Všetky tieto údaje svedčia o kvalite samotnej batérie. Keramické kartuše majú oveľa väčšiu životnosť ako plastové.

vodovodne-baterie
Zdroj foto: (link)

Záruka na tovar predstavuje tiež ukazovateľ kvality. V ponuke sú batérie so zárukou dva roky, tri, päť ale aj sedem. Pokiaľ je výrobok slabšej kvality sú na ňom iba klasické záruky zo zákona. Kvalitný výrobca si môže dovoliť zákazníkom dať aj predĺžené záruky, pretože kazivosť batérií je minimálna.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články