Typy strešných krytín – ako sa v nich vyznať?

Typy strešných krytín – ako sa v nich vyznať?

Reklamný článok - 1. marca 2017 - 5379. zobrazení

Strešná krytina je nepochybne veľmi dôležitou súčasťou strechy každého domu. Každodenne je vystavované meniacim sa poveternostným vplyvom a teplotám, preto by mala spĺňať tie najvyššie parametre odolnosti a životnosti. Musí však mať aj správny sklon a svojim majiteľom by mala vyhovovať aj z estetického hľadiska.

z estetického hľadiska

Betónová krytina

Vyznačuje sa vysokou odolnosťou, mrazuvzdornosťou a pevnosťou a dokáže čeliť aj skutočne zlým poveternostným podmienkam. Práve vďaka vysokej pevnosti je možné vyrábať aj betónové škridle väčších rozmerov. Betónová krytina je plne recyklovateľná a vďaka dobre riešenej povrchovej úprave by mala vydržať 100 rokov.

Keramická pálená krytina

Strecha by mala nie len chrániť pred poveternostnými vplyvmi, ale aj pred rušivými akustickými vnemami. Práve pálená keramická krytina sa vyznačuje dobrými zvukovo-izolačnými vlastnosťami. Okrem toho je dostatočne mrazu a ohňuvzdorná. V porovnaní s betónovou krytinou oveľa lepšie odoláva kyslému dažďu. Vďaka hladkému povrchu zamedzuje usadzovaniu machov, prachu, sadzí a iných nečistôt. Jej životnosť by mala byť na úrovni minimálne 80 rokov.

Krytina z asfaltových šindľov

Na trhu je množstvo strešných krytín, ktoré treba brať do úvahy. Jedným z typov krytiny sú aj asfaltové šindle. Ich sortiment je bohatý na tvary, veľkosti a štýlové vyhotovenia. Šindle sú populárne vďaka svojej nízkej hmotnosti, pevnosti a tým, že ich využitie je naozaj široké. Ako nosná vložka sa používa sklenená rohož, ktorá je veľmi stabilná a nemenná ani pri teplotných zmenách.

Plechová krytina

V stredoeurópskych podmienkach ide o tradičnú strešnú krytinu. Cenovo dobre dostupné krytiny z pozinkovaného plechu je treba v pravidelných intervaloch chrániť pred koróziou, čo u moderných druhov nehrozí. Ich povrchová úprava je odolná aj voči poškriabaniu, vode a slnečnému žiareniu. Jedná sa najmä o antikorové či medené plechové krytiny, ktoré sú naviac aj veľmi ľahké a ich montáž nevyžaduje klampiarsky zásah. Ich životnosť by sa mala pohybovať niekde na úrovni 80 rokov.

množstvo strešných krytín

  • Kategórie

Podobné články