Útulný minimalizmus v kúpeľni. Ako na to

Útulný minimalizmus v kúpeľni. Ako na to

Reklamný článok - 12. novembra 2015 - 7575. zobrazení

Ani si to neuvedomujeme, ale v kúpeľni začíname a aj končíme deň. Trávime tam príliš veľa času na to, aby to bola iba čisto funkčná miestnosť, v ktorej sa necítime dostatočne útulne. Čo takto vdýchnuť vašej kúpeľni minimalistický štýl, v ktorom sa budete cítiť útulne?

Inšpiráciu nájdete v industry štýle, ktorého základným poznávacím znamením je tehla alebo tehlový obklad. No tá do extrémne vlhkých priestorov nie je najvhodnejšia, to však neznamená, že si z tohto štýlu nemôžete požičať niektoré prvky.

tehlovy-obklad

Základom sú neutrálne farby

Dnešným trendom v kúpeľni sú neutrálne farby. Kombinácia sivej alebo šedej s bielou. Veľké sivé dlaždice na dvoch stenách a menšie biele kachličky na zvyšných. Takto to znie dosť nudne, ale to nie je koniec. Je to ako varenie gulášu, stále to nie je ono, začnete postupne pridávať ingrediencie a nakoniec to je úplne super. Aký materiál na podlahu? Môžete vybrať pohľadový betón, prírodný kamenný obklad, prípadne časť vyložiť špeciálnou drevenou podlahou do kúpeľní.

kamenny-obklad

Pridajte živé doplnky

Rozhodli ste sa pre sprchový kút? Obložte stenu za ním dreveným obkladom, ktorý je oveľa príjemnejší na dotyk ako studená dlažba. Prípadne si môžete postaviť aj sprchovaciu zástenu a tiež ju obložiť drevom. Nezabúdajte ani na drevený nábytok, v prípade, že máte napnutý rozpočet, nahradí ho imitácia dreva. Skvelým oživením sú aj kovové doplnky, ktoré majú podobnú funkciu ako šperky na žene. Sú nenápadné, no kúpeľňu rozžiaria.

slapaky

Hranaté tvary

Hranaté tvary vyzdvihnú minimalistický vzhľad kúpeľne. Hranatý sprchový kút, hranaté umývadlo a pokojne aj hranaté vodovodné batérie či sprchové hlavice. Nie ste veľkým fanúšikom hranatých tvarov? Môžete nájsť inšpiráciu opäť v industriálnom štýle – okrúhle umývadlo v medenej farbe, predĺžená oblá vodovodná batéria v teplých tónoch medenej, to všetko sa bude skvelo dopĺňať s drevom. Je na vás, ktorý variant je vám sympatickejší.

Zdroj foto: byt-in.sk

  • Kategórie

Podobné články