Drevené prvky na záhrade

Už máte natretú garážovú bránu? A čo terasu?

Reklamný článok - 20. júla 2016 - 2937. zobrazení

Záhradnému nábytku už pred začiatkom sezóny každý správny kutil doprial potrebnú starostlivosť a ochranu, aby vydržal ako nový čo najdlhšie. Podobne by ste sa ale mali postarať i o ďalšie drevené prvky, ktoré sa nachádzajú v exteriéri. Sú totiž vystavované nepriaznivým prírodným podmienkam, ktoré môžu značne skrátiť ich životnosť. Poradíme vám, ako sa starať a zároveň ochraňovať veľké drevené plochy v exteriéri, ako sú dvere, garážové brány, terasy, obklady na domoch alebo pergoly.

12

Starý náter, ktorý sa nachádza na vybranej drevenej ploche, dôkladne vybrúste šmirgľovým papierom. Nezabudnite, že povrch musí byť vybrúsený do hladka. Drevo zbavte všetkých nečistôt a prachu. Pred nanesením lazúry treba drevo napustiť impregnačným náterom, ktorý drevo ochráni pred hnilobou spôsobenou hubou basidiomycetes a proti modraniu dreva.

garaz-dvere

Na natieranie by ste sa mali vrhnúť za stáleho a suchého počasia pri teplotách 5-30 °C. Ochrannú lazúru aplikujte štetcom v smere vlákien dreva. Pre vytvorenie dlhodobej ochrany nanášajte 2-3 vrstvy vybraného produktu. Nezabudnite, že pri starostlivosti o drevené predmety v exteriéri musíte siahnuť po takých výrobkoch, ktoré zaistia kompletnú ochranu pred nepriazňou počasia. Pri ideálnych podmienkach budú produkty preschnuté po zhruba 24 hodinách.

Zdroj/foto: Xyladecor.sk

  • Kategórie

Podobné články