Veľké skrýše malých dobyvateľov

Veľké skrýše malých dobyvateľov

Redakcia - 2. decembra 2013 - 4571. zobrazení

Aj vy ste si ako malí stavali skrýše z matracov? Alebo ste mali základňu pod kuchynským stolom, kým mama varila obed? Zábava to síce bola parádna, ale ako rodičia ju už vnímame aj z druhej strany.

Veď ani kuchynský stôl, ani matrace nemôžu plniť funkciu úkrytu pre malých nezbedníkov do nekonečna. Našťastie, pár kreatívnych rodičov sa chopilo iniciatívy a výsledkom sú úžasné návrhy a realizácie podomácky vyrobených skrýš pre malých dobrodruhov.

Na vyčarovanie nadšeného úsmevu na tvárach vašich ratolestí nepotrebujete veľa. Šikovné ruky sú základ. Okrem toho budeme potrebovať aj rôzne materiály, vhodnými sú, predovšetkým, drevo a textil, môžete však skúsiť aj prácu s inými materiálmi – s ohľadom na konečný spôsob využitia. V prvom kroku je dôležité rozhodnúť sa, či chceme skrýšu pevne zabudovanú, alebo jednoducho demontovateľnú.

skrýše malých detí

Prvú možnosť je vhodné zvoliť ako kombináciu postele a úkrytu, nakoľko zaberie väčšie množstvo priestoru v miestnosti. Vhodným materiálom je určite drevo vďaka svojim estetickým ale aj fyzikálnym vlastnostiam. V prípade, že nie ste o svojej zručnosti presvedčení na sto percent, je vhodné požiadať o pomoc stolára, ktorý vám pomôže s nadimenzovaním jednotlivých parametrov. Rozhodne myslite na bezpečnosť, od statiky až po detaily, akými sú jemné vybrúsenie povrchu a vhodný výber spojovacích komponentov.

Jedným z najjednoduchších nápadov je napríklad veľká drevená debna s troma kruhovými otvormi. Jedným, dostatočne veľkým na vchádzanie dovnútra, druhým, menším, ktorý slúži ako okienko a tretím, umiestneným na vrchnej časti debny, do ktorého je možné umiestniť osvetlenie. Takú debnu stačí len vybaviť vankúšmi a deti si tam už všetko potrebné naznášajú samé.

drevena-krabica-pre-deti
Zdroj foto: (link)

Druhou možnosťou sú klasické prístrešky z textilu na drevených konštrukciách. Takto je možné jednoducho zhotoviť malý stan, típí, cirkusové šapitó, ale aj útulnú komôrku pre víly a princezné. Nakoľko je na trhu bohatý výber farieb a vzorov, je možné prispôsobiť takýto úkryt akémukoľvek prvku v miestnosti. Navyše, tento typ skrýše je možné kedykoľvek rozobrať, oprať, prípadne s ním vyraziť na prázdniny k starým rodičom.

stan
Zdroj foto: (link)

Čo by sme my, rodičia, nespravili pre šťastné tváre našich detí…?

  • Kategórie

Podobné články