Vidiecke interiéry milujú klasiku

Vidiecke interiéry milujú klasiku

Redakcia - 12. mája 2017 - 5321. zobrazení

Milovníci klasiky, ktorí si vážia tradície a vyžívajú sa v starožitnostiach, nedajú dopustiť na vidiecky interiérový štýl. Jeho čaro pôsobí šarmantne a dokáže si získať každého, kto má dosť moderného gýču pôsobiaceho umelo a bezducho.

Kto by od vidieckeho štýlu čakal dizajn pripomínajúci životný štýl kovbojov alebo farmárov, ten je na omyle. Pre tento unikátny smer s bohatou históriou je typický neodolateľný pôvab, ktorý sa vyznačuje láskou ku klasike. Tú cítiť na každom jednom metri príbytku, v ktorom je tento atraktívny štýl so skutočnou umeleckou hodnotou prítomný.

Vidiecke interiéry

Alternatívna voči mestskému bývaniu

Príbeh vidieckeho štýlu sa začal písať v západnej Európe ako alternatíva voči bohémskemu mestskému bývaniu. Netrvalo dlho a jeho tradičný nádych sa rozšíril do rôznych kútov sveta, kde bol dopĺňaný domácimi prvkami. Práve to ho zmenilo na otvorený a flexibilný štýl, ktorý dokáže kombinovať viacero smerov naraz bez toho, aby strácal svoju autenticitu.

Milovníci klasiky

Obľúbené štýly zaradené k vidieckemu dizajnu:

– provensálsky

– škandinávsky

– viktoriánsky

– koloniálny

– vintage

Obľúbené štýly

Klasické prvky vidieckeho štýlu

– nábytok je výlučne drevený, pričom jeho dizajn dýcha starožitnosťou

– bytové textílie sú najčastejšie z bavlny, výnimočne sa vyskytuje hodváb

– v interiéroch dominuje biela kombinovaná s mnohými svetlými odtieňmi

– medzi najobľúbenejšie motívy patria kvetinové a bodkované vzory

– domácnosti sú zariaďované v štýle minimalizmu s dávkou optimizmu

Klasické prvky vidieckeho štýlu

Ak ste rodeným klasikom a nebavia vás prezdobené moderné príbytky, vidiecky štýl môže byť riešením ušitým na mieru. Očarí vás svojou jednoduchosťou a prirodzenosťou, z ktorých dýcha dostatok šarmu a hlavne duchaplnosť. A najlepšie na tom je, že tento štýl je tak široko spektrálny, že si ním môžete zariadiť bývanie bez striktných zásad podľa vlastných predstáv.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články