Vitajte u nás!

Vitajte u nás!

Redakcia - 14. januára 2014 - 9550. zobrazení

Určite ste to už zažili. Vchádzate do domu po dni plnom pracovných a ďalších rôznych povinností, neviete sa dočkať, ako si s úľavou sadnete do prvého voľného kresla. Otočíte kľúčom v zámke, otvoríte dvere a vtom vás nemilo prekvapí desať párov topánok rozhádzaných po podlahe či nemožnosť zavesiť si kabát na vešiak kvôli nedostatku voľného miesta. Skrátka, máte po nálade.

Vstup do domu spolu zo zádverím a predsieňou je celkovou vizitkou nášho obydlia a podvedome na nás pôsobí viac, než by sme si mysleli. Ak máte záujem spraviť z vášho vchodu a predsiene prívetivý a útulný priestor, ktorý vás privíta pri každom návrate domov, máme pre vás cenné rady.

botnik
Zdroj foto: (link)

Vstup do domu by mal byť vždy upravený a dostatočne osvetlený príjemným svetlom. Dvere by mali mať aspoň určitú časť presklenú – do zádveria tak bude cez deň prúdiť viac prirodzeného svetla a vy zároveň uvidíte, kto k vám prichádza na návštevu.

vstup
Zdroj foto: (link)

Veľmi vkusne a útulne pôsobia výsadby v nádobách po oboch stranách vchodových dverí či veniec zavesený na dverách. Pokiaľ vám dispozícia zádveria dovolí, zvoľte otváranie dverí smerom do vnútra. Tento spôsob otvárania „pozýva“ domov, na rozdiel od otvárania smerom von, kedy je potrebné ustúpiť o krok dozadu.

vstup-do-domu
Zdroj foto: (link)

Prvý pohľad je dôležitým aspektom. Upravte miesto, ktoré je priamo oproti vstupným dverám domu tak, aby pôsobilo čo najlepším dojmom. Ak máte priamo oproti dverám stenu, zaveste na ňu poličku, príjemne pôsobiaci obraz alebo rodinnú fotografiu. Zrkadlo umiestňujte radšej na niektorú z bočných stien. Nečakaný odraz v zrkadle, hneď po vstupe do domu, môže spôsobiť úľak aj tým najkrajším jedincom.

decoration-ideas
Zdroj foto: (link)

Poriadok, poriadok a ešte raz poriadok

To je najmenej, čo môžete spraviť pre to, aby ste sa po príchode domov cítili príjemne. Pre navodenie pocitu pohody je dôležité, aby bolo čo najviac párov topánok a kabátov umiestnených v skriniach či policiach. Minimalizujete tak pocit chaosu a neporiadku. Navyše, vôňa čistoty sa vám podvedome spojí s vôňou domova a vy sa budete cítiť príjemne pri každom návrate.

vesiakova-stena
Zdroj foto: (link)

Text: Nina Kvasňovská     Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články