Vresovec a jeho pestovanie v interiéri

Vresovec sa vám podarí pestovať aj doma

Redakcia - 7. marca 2018 - 5735. zobrazení

Pre niekoho len obyčajná rastlinka vhodná akurát tak ku skalke, pre iného obľúbená izbová rastlinaVres obyčajný alebo ľudovo „Vresovec“ totiž môžete pestovať aj doma ako bežnú izbovú rastlinu, stačí len poznať základy tej správnej starostlivosti. V článku sa dozviete ako pestovať vresovec v interiérových, resp. domácich podmienkach.

Skúsení záhradkári sa nedajú odradiť mýtmi o tom, že typické exteriérové rastliny sa neuchytia aj v interiéroch. Obzvlášť nie v prípade vresovca, ktorý stále potvrdzuje, že vnútorné interiérové prostredie mu vôbec nie je cudzie. Ak zvládnete zopár jednoduchých krokov spojených s jeho pestovaním, presvedčiť sa o tom môžete aj vy.

Vres obyčajný - ako pestovať vresovec

Ako pestovať vresovec v interiéri?

Všetky druhy vresovcov milujú dostatok denného svetla a vzhľadom na to sa kladie dôraz na ich správne umiestnenie. Ak premýšľate o ich pestovaní v interiéroch, potom si polohu voľte podľa ročného obdobia. Od jari do jesene sa bude vresovcom páčiť na balkóne s optimálnou intenzitou denného svetla a v zime zas ocenia chladnejšiu, no nie tmavú miestnosť s teplotou do 6 až 8 stupňov.

Vhodná pôda a vrstva drenáže

Popri výbere vhodného miesta myslite aj na pôdu, od ktorej bude závisieť schopnosť vresovcov prežiť aj vo vnútornom prostredí. Skúsení pestovatelia odporúčajú kyslejšiu zeminu, do ktorej si môžete pridať napríklad rašelinu alebo piesok. Dno kvetináča je potrebné vystlať kamienkami, štrkom alebo voľne predávaným keramzitom, ktorý vytvorí ochrannú drenáž.

Vresovec obyčajný - ako pestovať vresovec

Náš TIP ako udržať izbové rastliny bez škodcov

Kvapalné hnojivo

Prost Fast K

ND Neudosan AF

Kvapalné hnojivo - izbové rastliny
Hodnotenie

Cena: od 3.00 €

Hnojivo Prost Fast K - izbové rastliny
Hodnotenie

Cena: od 1.50 €

Hnojivo ND Neudosan AF - izbové rastliny
Hodnotenie

Cena: od 7.00 €

Príjemné farby do každého interiéru

Sú to práve jemné farebné vibrácie vresovcov, ktoré oživia interiéry zariadené v rozličných štýloch. Ružová, cyklamenová či svetlejšie odtiene fialovej nepôsobia krikľavo a hodia sa aj k neutrálnejším príbytkom bez toho, aby ich príliš zvýrazňovali. Ak k tomu prirátate aj citlivú arómu, ktorou sa vresovce pýšia, budete mať doma príjemného živého spoločníka schopného harmonizovať atmosféru.

Vresovce - ako pestovať vresovec

Široká dostupnosť vresovcov, ktoré si zakúpite trebárs aj v supermarketoch, vytvára mylný dojem o tom, že ich pestovanie nevyžaduje zvýšenú starostlivosť. Opak je pravdou, pretože ak chcete mať vresovec v dobrom a zdravom stave, potom k nemu pristupujte obozretne a na správnej starostlivosti si dajte záležať.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články