Vyberáme sedačku. Koženú alebo látkovú?

Vyberáme sedačku. Koženú alebo látkovú?

Redakcia - 26. októbra 2016 - 3148. zobrazení

Pocit pohodlia a útulného bývania si bez komfortnej sedačky neužijeme. Problémom je, že pri jej výbere sa môžeme zmýliť a nekúpime model, ktorý sa najlepšie hodí do nášho interiéru. A hlavný otáznik visí nad voľbou konkrétneho materiálu.
Často sa udejú situácie, pri ktorých sa kupujúci udrú po vrecku, no napriek tomu si nekúpia ten správny nábytok. Rovnako to platí pri hľadaní novej sedačky, pričom najviac sa zvyknú popáliť na výbere podľa materiálu. Práve voľba medzi koženou a látkovou súpravou je tou najčastejšou a my sa ideme pozrieť na to, ktorá z nich sa hodí do vašej domácnosti.

couch-1078932_1920

Luxus a elegancia v podaní kože

Kožené materiály sú odjakživa symbolom luxusu a neodolateľnej elegancie, ktorá robí každý nábytok štýlovým. S týmto druhom sedačiek sa však spája viacero mínusov, ktoré vznikajú kvôli praktickej stránke a ideálne nie sú ani ceny jednotlivých kožených modelov. Na druhej strane, hodia sa do interiérov v tmavších farbách a perfektne vyniknú na drevenej podlahe.

sofa-184555_960_720

Výhody a nevýhody koženej sedačky

+ luxusný elegantný vzhľad

+ dojem masívneho nábytku

+ nenáročná starostlivosť

  slabšia odolnosť voči poškodeniam

v zime je studená, v lete horúca

vyššie finančné náklady pri kúpe

Praktická a komfortná látka

Druhým najobľúbenejším typom sedačiek sú látkové súpravy. Tie sa od kožených v mnohom líšia, čo poznať hlavne na ich dobrej praktickej stránke. Nezaháľajú ani dizajnéri, ktorí sa radi inšpirujú rôznymi nápadmi a vymýšľajú netradičné prevedenia v rôznych tvaroch a farbách. S látkovými sedačkami sa budete cítiť dobre, nakoľko vďaka svojej flexibilite pasujú všade.

sofa-1078931_1920

Výhody a nevýhody látkovej sedačky

+ vhodná do všetkých obývačiek

+ skvelá odolnosť a dlhodobá životnosť

+ nižšia cena ako pri kožených súpravách

komplikovaný spôsob čistenia

jednoduchší a klasickejší dizajn

climate-place-1368872_1280

Materiálov, ktoré sú v súčasnosti využívané pri výrobe sedačiek, je viacero. Najväčší záujem je však o kožu a rôzne látkové prevedenia. Oba z týchto materiálov majú niečo do seba a pre výber sedačky sú ideálnou voľbou. Konkrétny výber už závisí od typu príbytku, charakteru miestností a dispozície, no vyberajte hlavne tak, aby ste novú sedačku zladili s priestorom.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články