Drevený záhradný nábytok

Vyberte si najlepší záhradný nábytok

Reklamný článok - 20. mája 2015 - 4448. zobrazení

Teplo v meste je nepríjemné – asfalt páli viac ako samopal, parkov, kde sa dá ukryť pred slnkom, je málo a osviežiť sa môžete akurát tak v špinavej vode z fontány. Ďakujem, neprosím. Ešte šťastie, že máte pri dome záhradu, kde si môžete v tieni stromov dopriať oddych od rozhorúčeného asfaltu. Ako si však zútulniť záhradu tak, aby ste si v nej počas poludňajšieho slnka dokonale vychutnali šálku kávy?

Ako si vybrať záhradný nábytok?

Ako si vybrať ten správny záhradný nábytok a aký materiál zvoliť? Na výber máte z dreva, hliníku, ratanu, kovu a plastu. Keď hneď vylúčime plast, ktorý sa do záhrady vôbec nehodí a železný nábytok, ktorý je náročný ako na údržbu, tak aj na manipuláciu, ostali nám traja statoční – ratan, drevo a hliník.

Ratanový nábytok

Záhradný nábytok z umelého ratanu je jednoduchý na údržbu – stačí pretrieť handričkou alebo vystriekať hadicou a je ako nový. Nič mu nehrozí v daždi ani na slnku, je stály a nemení vlastnosti. Je ideálny pre tých, ktorí nemajú čas okrem záhrady starať sa aj o nábytok. A prečo umelý a nie prírodný ratan? Umelý je oveľa pevnejší, trvácnejší, zatiaľ čo prírodný vydrží len krátko – láme sa, stráca svoje vlastnosti a nie je odolný voči počasiu.

Záhradné sedenie z umelého ratanu

Drevený nábytok

Keď sa rozhodnete pre drevené záhradné lavičky a stoličky, vyberajte drevo z tíkového, eukalyptového či iného exotického dreva. Prečo? Je odolnejšie voči UV žiareniu a počasí, taktiež je pevnejšie a trvácnejšie. Starostlivosť je náročnejšia, drevo musíte impregnovať, keď to zanedbáte, drevo získa patinový nádych. Čo nemusí byť úplne na škodu, pretože patina je v kurze.

Záhradná lavička

Hliníkový nábytok

Pôsobí najmodernejšie a dizajnovo, je často kombinovaný s textíliami. Hoci sa môže zdať na prvý pohľad ľahko ohybný, je pevný a zvládne aj veľkú záťaž. Hliníková konštrukcia si nevyžaduje výraznejšiu starostlivosť, horšie je to s textilnými časťami, ktoré sú často pripevnené ku konštrukcii napevno a nedajú sa odňať a jednoducho vyprať.

Zdroj/Foto: zahradnynabytok.org

  • Kategórie

Podobné články