Vychutnávajte si aj vy čerstvé doma vypestované potraviny

Vychutnávajte si aj vy čerstvé doma vypestované potraviny

Reklamný článok - 20. augusta 2017 - 3754. zobrazení

Veľkým pozitívom bývania na dedine je práve možnosť vypestovať si vlastné potraviny. Nielenže si môžeme vychutnať príjemné slnečné dni na záhradke, počas sezóny si namiesto nákupov na trhoviskách môžete odskočiť na záhradku, zobrať vypestované ovocie a zeleninu a pripraviť si tak chutné osviežujúce a najmä zdravé jedlo.

Predražené trhoviská

Aj vy ste už prepadli čaru trhovísk, kde sa predajcovia pýšia tým, že predávajú len tie najkvalitnejšie potraviny a že len pod ich predajným stánkom nájdete tie najkvalitnejšie potraviny? Niektorí lokálni predajcovia ponúkajú kvalitné potraviny, to nemôžeme tvrdiť. Čo sa ale týka cien, potraviny sú zbytočne predražené. A práve v tomto má výhodu záhradka za domom. Hocikedy si môžete odbehnúť a vždy vás tam bude čakať čerstvá paradajka, kaleráb, papriky, cibuľa, cuketa alebo uhorka.

zelenina

Väčšie množstvo

Pestovanie vlastnej zeleniny a ovocia je menej finančne náročné. Za také množstvo, ktoré vám odváži obchodná váha predávajúceho na trhovisku, môžete mať dvojnásobné množstvo, keď si potravinu vypestujete doma.

www.bionatural.sk

Pravidelné hnojenie

Pri sadení však myslite na to, že pôdu by ste mali pravidelne hnojiť, aby ste si vypestovali väčšie množstvo potravín. Rastlinkám meňte každý rok miesto. Sem-tam sa môže stať, že úroda nebude taká, ako ste si predstavovali, ale to sú riziká, s ktorými sa musíte zmieriť ešte predtým, ako si začnete pestovať vlastné ovocie a zeleninu.

zeleninový kôš

Okrasné rastlinky záhradku príjemne skrášlia. Ak však máte na svojom pozemku kúsok úrodnej pôdy, využite ju na maximum. Niektoré rastlinky sú náročnejšie. Keď si však vopred preštudujete postup, ako ich pestovať, vyhnete sa tak zbytočným problémom. Okrem ovocných stromov a zeleniny môžete pestovať aj bylinky. Momentálne sa rozbehlo najmä pestovanie levandule, z ktorej si doma dokážete vyrobiť skvelý aromatický levanduľový olej.

aromatický levanduľový olej

Hovorí sa, že vlastnú záhradku si rokmi začneme viac ceniť. Niečo pravdy na tom určite bude. Počítajte s tým, že obchodníci na trhoviskách budú ceny neustále zvyšovať. Prečo by ste sa teda aj vy nemohli pustiť do pestovania zeleniny a ovocia?

  • Kategórie

Podobné články