Vyhoďte lopatu. Sú tu snehové frézy.

Vyhoďte lopatu. Sú tu snehové frézy.

Redakcia - 16. decembra 2016 - 3975. zobrazení

Zobudiť sa s pohľadom na poletujúce snehové vločky je príjemný pocit. No len dovtedy, kým nezistíme, že náš dom aj s okolitým pozemkom uviazol pod bielou perinou. Vtedy sa končí nadšenie a nastupuje drina s lopatou. Alebo skôr pohoda so snehovou frézou?

pekne byvanie

V posledných rokoch je snehová nádielka skromná, no aj napriek tomu nás môže kedykoľvek prekvapiť. Ani sa nenazdáme a domy, cesty či garáže zahalia snehové záveje, a na rad príde  brigáda v podobe odhŕňania snehu. Avšak nemusíme sa trápiť ručnou prácou pomocou lopaty a aj predajcovia nám odporúčajú, aby sme ich vyhodili. Veď sú tu snehové frézy.

Pomocník pre jednoduché odhŕňanie snehu

Výroba snehových fréz má v niektorých alpských a škandinávskych krajinách niekoľkoročnú tradíciu. V našich končinách sa ich predaju darí menej, no napriek tomu sú bežnou súčasťou výbavy majiteľov domov, chát a horských sídel, ktorým pomáhajú s jednoduchým odhŕňaním snehu.

snehová fréza

Najpredávanejšie snehové frézy

Hecht 9554

Hecht 9555

Cub Cadet 524 SWE

Snehová fréza Hecht 9554
Hodnotenie

Cena: od 359.00 €

Snehová fréza Hecht 9555
Hodnotenie

Cena: od 369.00 €

Snehová fréza Cub Cadet 524 SWE
Hodnotenie

Cena: od 870.00 €

Výber správnej snehovej frézy

Podľa výkonu :

1-stupňová – Jednoduché zariadenie pre údržbu menšej a nezľadovatenej vrstvy snehu. Hodí sa na asfaltové a betónové plochy.

2-stupňová – Mašina, ktorá zvládne náročné podmienky a nestratí sa ani v horách. Navyše sa predáva v 2 prevedeniach, na kolesách alebo so snežnými pásmi pre tých náročnejších.

snow-blower

Podľa napájania :   

Benzínová – Motorové frézy poháňané benzínom majú viacero výhod ako vyšší výkon, väčší záber a hlavne možnosť využívať ich vďaka benzínovému pohonu kdekoľvek aj bez elektriny.

Elektrická – Káblová fréza zvládne len menšie vrstvy snehu, pričom prekážkou pri využívaní je jej obmedzená mobilita. Avšak stojí podstatne menej a nevznikajú vám náklady na benzín.

fréza

Mať v domácej výbave takéto účinné zariadenie sa určite oplatí. V prípade bohatej snehovej nádielky je schopné zvládnuť odhŕňanie snehu oveľa lepšie ako bežné ručné pomôcky. Práca sa spraví rýchlo, lepšie a hlavne s menšou námahou, takže lopatu môžete hneď vyhodiť.

Pozrite si aj najobľúbenejšie snehové frézy podľa skúseností ostatných. Zistiť viac.

Text: Róbert Bosák

kinekus
  • Kategórie

Podobné články