Vylepšite si vaňu na maximum!

Vylepšite si vaňu na maximum!

Reklamný článok - 14. marca 2016 - 7864. zobrazení

Do našich kúpeľní si čoraz častejšie nachádzajú cestu moderné materiály a moderné dizajnové riešenia. Obrovskú obľubu si získavajú asymetrické vane so širokým plochým dnom, ktoré vďaka svojmu dizajnu umožňujú v kombinácii s vaňovou zástenou pohodlný kúpeľ aj sprchovanie.

Vďaka vlastnostiam moderných materiálov, akými je akrylát a liaty mramor, z ktorých sa moderné vane vyrábajú, je možné vylepšiť si vaňu rôznymi doplnkami, vďaka ktorým sa z vašej vane stane moderné wellness centrum pre celú rodinu. Príkladom takého vylepšenia je hydromasážny systém.

Najväčším výrobcom a expertom na výrobu akrylátových vaní v Česku i na Slovensku je firma RAVAK, takže ak si budete vyberať vaňu a zariadenie do novej kúpeľne, bude to pravdepodobne práve značka RAVAK.

vana

Bez ohľadu na to, či si do kúpeľne vyberiete väčšiu alebo menšiu vaňu RAVAK, máte niekoľko možností, ako si ju vylepšiť a vytvoriť z nej priestor pre každodennú relaxáciu celej rodiny.

Protišmykové bezpečnostné prvky

– sú vhodné predovšetkým v prípade, keď vaňu používajú seniori alebo deti. Dno vane alebo sprchovej vaničky stačí oblepiť samolepiacimi protišmykovými páskami alebo štvorčekmi, ktoré zvýšia bezpečnosť pri kúpeli a sprchovaní na maximum.

sprchovej vaničky

Držadlá – užitočný doplnok, ktorý je dôležitý predovšetkým pre seniorov, ale ich kúzlo istotne ocenia aj mladší ľudia a deti nielen u vaní RAVAK, ale aj u akýchkoľvek iných.

Vaňové podhlavníky – k dizajnovým kúpelňovým konceptom ponúka väčšina výrobcov vaní aj mäkké vaňové podhlavníky v dizajne, ktorý svojím tvarom dopĺňa dizajn vane.

Termostatické vodovodné batérie – umožňujú reguláciu teploty vody tak, že voda má stabilnú teplotu, akú na začiatku nastavíte, aj keď prúd vody niekoľkoikrát zastavíte a znova pustíte. Termostatické vodovodné batérie dokážu udržať stabilnú teplotu vody aj pri zmene tlaku v potrubí, takže v prípade poruchy prívodu studenej vody ihneď odstavia horúcu vodu, aby ste sa neobariliSú vybavené aj blokačným tlačidlom, ktoré zabraňuje samovoľnému spusteniu vody teplejšej ako 38° C. Táto technológia umožňuje aj výraznú úsporu vody a energií.

ilustrace_hydromasaze

Hydromasážne systémy

– je možné rozdeliť na vodné (hydro) a vzduchové, čiže perličkové (air). Hydromasáž prúdmi vody, ktoré vytvára vodné čerpadlo, je vhodná po športových a fyzických výkonoch a urýchľuje liečbu zdravotných problémov. Vzduchová masáž zaisťuje prekrvenie pokožky a má relaxačné účinky. Je založená na pôsobení tlaku vzduchu, ktorý je generovaný kompresorom a do vane je vháňaný tryskami menšieho priemeru. Obidva systémy je možné spojiť do jedného kombinovaného systému.Ako jediný na slovenskom trhu spája výhody vodnej masáže a účinky masáže vzduchovej systém Whisper od RAVAKu. Pre montáž hydromasážnych systémov sú najvhodnejšie akrylátové vane vystužené polyuretanovou penou.

Ravak11-1451

Chromatoterapia

– liečebný systém založený na terapeutickom pôsobení farebného svetla. Funguje ako podhladinové osvetlenie a dokáže ozvláštniť kúpeľ aj priestor celej kúpelne farebnými odtieňmi svetla. Je možné zabudovať ho do väčšiny akrylátových vaní, teda nielen do vaní RAVAK.

Na slovenskom trhu je dostupný samostatný balíček chromatoterapie, nezávislý na type hydromasážneho systému – H2O Color od značky RAVAK.

Zdroj/foto: RAVAK

  • Kategórie

Podobné články