Vymeňte svoje staré okná za nové

Vymeňte svoje staré okná za nové

Redakcia - 26. novembra 2014 - 4672. zobrazení

V posledných rokoch u nás zažívajú plastové okná nevídaný boom. Nájdeme ich v domácnostiach na administratívnych budovách, jednoducho všade okolo nás. Zvažujte aj Vy, že staré okná vymeníte za plastové? V nasledujúcich riadkoch Vám prinášame pár tipov, ktoré Vám rozhodovanie uľahčia.

glazed-window
Zdroj foto: (link)

Ako vybrať tie správne okná

Pokiaľ sa chystáte na výmenu okien, určite chcete mať čo najlepšiu kvalitu a samozrejme za rozumnú cenu. V súčasnosti existuje na trhu množstvo výrobcov, ktorý ponúkajú svoje výrobky na predaj. Jedným zo základných faktorov ako rozlíšiť kvalitné okná od tých menej kvalitných je aj ich cena.

pvc-windows
Zdroj foto: (link)

Pokiaľ natrafíte na podozrivo lacné okná (na mysli máme o niekoľko desiatok % nižšie sumy oproti ostatným ponukám) je jasné, že nepôjde o veľmi kvalitné výrobky.

Pýtate sa prečo? Odpoveď je jednoduchá. Pokiaľ Vám niekto ponúkne dajme tomu o 30% nižšiu sumu na okne ako iní výrobcovia, to znamená, že aj on musel svoje náklady niekde okresať. Úsporu na materiály je možné dosiahnuť iba tak, že použijete lacnejší a tým pádom menej kvalitný materiál, ktorý spĺňa iba základné parametre. Preto by ste mali voliť nejakú zlatú strednú cestu. Určite by ste nechceli, aby Vaše okná začali meniť farbu alebo ich po pár rokoch meniť znova.

okno

Pýtajte sa na rozhodujúce parametre

Pokiaľ chceme do niečoho investovať, právom nás zaujímajú aj informácie o danom výrobku. Na čo by ste sa mali pýtať pri plastových oknách? Určite sa opýtajte, koľko komorový je profil okna. Kedysi boli profily iba trojkomorové. Postupne sa začali vyrábať 4, 5 až 6 komorové.

abb1_schueco_aws_cc_si_integrated_ccb_solar_shading
Zdroj foto: (link)

Ďalšou súčasťou okien sú ich kovové výstuhy, ktoré majú za úlohu zabezpečiť pevnosť okien. Opýtajte sa aj na ne, konkrétne z akého materiálu sú vyhotovené. Tie lacnejšie sú z rôznych hliníkových zliatin naopak, kvalitné profily sú vyrobené z ocele.

Zlaďte okná so zvyškom domu alebo budovy

Pri výbere netreba zabúdať aj nato, aby Vaše nové okná dokonale ladili so zvyškom budovy. K dispozícii máte na výber z rôznych tvarov okien, či už zaoblených alebo hranatých, prípadne iných špeciálnych tvarov. Taktiež máte možnosť vybrať si aj farbu profilu.

pvc-window
Zdroj foto: (link)

Okrem toho, že plastové okná dodajú nový nádych Vášmu domu alebo bytu, majú aj iné vlastnosti, ktoré zaručene oceníte. Hlavnou výhodou je ich tesnenie, vďaka ktorému môžete eliminovať tepelné úniky.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články