Zabezpečte si domov proti neželaným návštevám

Zabezpečte si domov proti neželaným návštevám

Reklamný článok - 9. júna 2015 - 4687. zobrazení

Door control system od spoločnosti Schüco – spoľahlivá ochrana vstupu do obydlí

Dovolenkové obdobie znamená okrem iného príležitosť pre zlodejov a neželané návštevy. Podľa štatistík Policajného zboru Slovenskej republiky je najčastejší spôsob vniknutia do obydlí vlámaním cez okná a dvere. Systém manažéra dverí Schüco DCS (Door control system) ponúka rozsiahle a elegantné riešenia dverovej komunikácie od obytných domov až po veľkoplošné objekty.

bild_3_schueco_dcs_abb03

Schüco DCS sa funkčne člení na tri podskupiny: na kontrolu vstupu, zaistenie únikových dverí a dverovú komunikáciu. Všetky systémy sú vybavené najnovšou technológiou a optimálne integrované do štýlového dizajnu. Ide o voľne kombinovateľný systém, ktorý má k dispozícii tieto moduly: modul podsvieteného čísla domu LED svetlom, modul Spot light na osvetlenie priestoru pred dvermi, hlásič pohybu ako aj senzor priblíženia, kameru, reproduktor / hlasitý telefón, zvonček či núdzové tlačidlo.

Tueren_06_Buero-02

V oblasti kontroly vstupu má Schüco prichystané riešenia pre bytovú výstavbu vyššieho štandardu (variant Standalone) a pre veľkoplošné objekty (variant Online). Obsluha sa realizuje alternatívne prostredníctvom čítačky kariet, klávesnice alebo biometrie (snímanie odtlačkov prstov).

T2_ADS90_PL_SI_Detail_50P-01.tif

Schüco DCS sa môže pýšiť renomovanými dizajnérskymi cenami iF product design award 2012 a red dot design award 2012 a „Design Plus powered by Light + Building“ 2014. „Zaistením únikových dverí Schüco DCS a komponentmi – kľúčový spínač, núdzové tlačidlo a príslušný informačný štítok – dokazujeme, že certifikovaná bezpečnostná technika a príjemný vzhľad sa dajú zharmonizovať. Sklenený povrch s vnútornou potlačou prepožičiava systému celistvý, ušľachtilý charakter. Vďaka rozličným geometrickým výrazom profilu možno Schüco DCS úspešne aplikovať tak v novostavbách, ako aj v modernizovaných objektoch,“ uvádza Peter Škvaril, vedúci organizačnej zložky spoločnosti Schüco na Slovensku.

bild_4_schueco_dcs_abb04

Všetky elementy Schüco DCS prechádzajú prísnou kontrolou a skúškami v najväčšom súkromnom technologickom centre Schüco v nemeckom Bielefielde. Daniel Štubniak, špecialista na bezpečnosť a konateľ spoločnosti Kamerové systémy s.r.o. na margo bezpečnosti uvádza: „Z našich skúseností vyplýva, že vlámači využívajú najčastejšie vypáčenie, údery do dverí a okien, sofistikovanejší zlodeji tzv. „odvŕtajú zámok“ alebo použijú elektrické náradie, napríklad uhlovú brúsku. Podľa novej európskej normy DIN EN 1627 má konštrukčná a materiálová odolnosť sedem stupňov. Najnižšia je RC 1N (z anglického Resistance Class), nasleduje RC 2N, RC 2, RC 3, až po RC 6. Na systémových riešeniach spoločnosti Schüco oceňujem, že pri zachovaní estetiky a dizajnu sú k dispozícii pre rôzne stavebné hĺbky a zároveň s rôznymi stupňami odolnosti (od RC 1 po RC 4) podľa potrieb klientov.“

Zdroj/foto: Schüco

  • Kategórie

Podobné články