Záhradka Biome od Samuela Wilkinsona

Záhradka Biome od Samuela Wilkinsona

Redakcia - 26. februára 2014 - 3979. zobrazení

Vždy ste túžili po malej záhradke, o ktorú by nebolo nutné sa toľko starať, no prinášala by vám veľkú radosť? Produktový dizajnér Samuel Wilkinson vytvoril miniatúrnu záhradku, ktorá funguje ako žijúce Tamagotchi.

biome

Celý mechanizmus je postavený na aplikácií v telefóne alebo iPade, ktorá na diaľku ovláda a kontroluje vodu, klímu a živiny nevyhnutné pre rast rastlín v teráriu.

biome6

Biome predstavuje terárium pre rastlinné druhy, ktoré si môže vybrať majiteľ podľa vlastného výberu. Kontrola a starostlivosť o skutočný mini ekosystém vyžaduje obrovskú trpezlivosť a čas, ktorý jej treba venovať. Táto inteligentná záhradka má nízke energetické osvetlenie, ktoré možno priradiť k slnečnému žiareniu. Je navrhnutá tak, aby dokázala vyhovieť akémukoľvek typu prostredia, či už by išlo o tropické alebo púštne prostredie.

biome7

Aká bola hlavná myšlienka tohto projektu? Wilkinson chcel poukázať na rýchlosť života v digitálnom veku na to, že ľudia sú v súčasnosti veľmi uponáhľaní a veľakrát zabúdajú na odpočinok. Odporúča užívateľom telefónov s touto aplikáciou, aby si vzali oddychový čas na starostlivosť o svoje rastliny.

biome5

 

biome2

 

biome3

  • Kategórie

Podobné články