Zariaďte si aj vy na záhradke oddychový kútik

Zariaďte si aj vy na záhradke oddychový kútik

Reklamný článok - 27. septembra 2017 - 7757. zobrazení

Ľudia bývajúci v panelákoch môžu ľuďom bývajúcich v rodinnom dome závidieť možnosť vyjsť si na záhradku, pestovať si zeleninu a ovocie. Ak máte záhradku, určite si nájdete miesto, kde si spravíte oddychový kútik, kde na vás nebude nikto vidieť a nebude vás nikto vyrušovať.

Nábytok

Ak nedisponujete terasovými priestormi s letnou kuchynkou, zariaďte si oddychový kútik aj priamo na trávniku.

Na sedenie si vyberajte záhradné lavičky z kovu, poprípade z masívneho dreva, ktoré vydržia akékoľvek vrtochy počasia. Odporúčame ale vyberať si aj ratanový nábytok, na ktorý keď dáte deky, vytvoríte si dokonalý pelech, a to dokonca lepší, ako má váš pes.

Priestor oddeľte 

Aby ste neboli rušení, oddychový kútik na záhradke si oddeľte buď pletivom, ktoré necháte obrásť napríklad brečtanom, alebo si ho oddelíte kamenným múrom. Priestor si jednoznačne oddeľte. Získate tak súkromie a priestor odhlučníte. Ideálne pre vás bude, keď si takýto oddychový kútik urobíte za domom ďaleko od cesty, kde vás nebude nič rušiť a budete tak chránení.

Okrem záhradných lavičiek si môžete kúpiť záhradné hojdačky, ktoré ale na zimu musíte jednoznačne schovávať.

Krb a kvalitné osvetlenie

V oddychovom kútiku nesmie chýbať kvalitné osvetlenie a krb. Určite si sem plánujete pozývať svojich priateľov na záhradné párty.

Viete si predstaviť, že aj keď disponujete veľkou záhradou, nemali by ste tam murovaný krb, ktorý by dokonale dotvoril priestor? Ak vás neustále otravujú vtáci, kúpte si hroty proti vtákom. Účinne ochránia aj vašu fasádu.

Zdroj foto: nabytokakuchyne.sk

  • Kategórie

Podobné články