Zariaďte si domov v anglickom štýle

Zariaďte si domov v anglickom štýle

Redakcia - 2. novembra 2016 - 8300. zobrazení

Odjakživa ste túžili zariadiť si svoju domácnosť v anglickom štýle? Ak áno, potom na nasledujúcich riadkoch môžete získať malú inšpiráciu.

Čo je typické pre anglický štýl?

Ešte pred tým, ako sa pustíte do samotného zariaďovania vašej domácnosti, mali by ste vedieť, že súčasný anglický štýl vznikol zlúčením dvoch historických štýlov. Ten prvý je viktoriánsky štýl a druhý je anglický vidiecky štýl. Viktoriánsky štýl je typický svojimi sviežimi a energetickými prvkami. Tie dokážu dodať každému interiéru eleganciu.

Čo je typické pre anglický štýl?

Z anglického vidieckeho štýlu je zase prevzatá farebná inšpirácia – sýtočervená a sýtohnedá. Pozadie dotvárajú neutrálne odtiene. Tento štýl je poznačený zdobenosťou a prezentuje nádych bohatstva. Pôsobí starobylo, ale veľmi elegantne.

Pohodlie a útulnosť

Jedným z hlavných hesiel anglického štýlu je aj pohodlie a útulnosť. Napríklad kreslá a sedačky majú príjemné oblé tvary a sú skutočne pohodlné. Zároveň pôsobia útulne. Poťahy sú z mäkkých a prírodných materiálov, ktoré navodzujú špeciálnu atmosféru. Samozrejmosťou je aj kozub či krb v obývacej izbe. Ten symbolizuje nielen teplo domova, ale má aj množstvo praktických výhod.

Pohodlie a útulnosť

Kontrast je povolený

Pre anglický štýl sú povolené aj kontrasty. Steny môžu byť svetlé, jednofarebné a nábytok zase tmavší, mohutnejší. Ten na svetlých stenách vynikne. Ak túžite po pestrejších stenách, potom môžete staviť na tapety s kvetinovými motívmi. Čo sa týka záclon a závesov, určite by mali byť bohato riasené.

Kontrast je povolený

Doplnky

Súčasťou každej domácnosti sú aj doplnky. Na stenách môžete mať krásne obrazy v drevených vyrezávaných rámoch, ktoré sú pozlátené. V kurze sú aj porcelán, kvety vo vázach, krištáľové svietniky a podobne. Keď budete zariaďovať kuchyňu, vaša linka by mala mať určite aj otvorené police, kde sa nachádza starý porcelán. Príborník, sporák či pec aj toto sú prvky tradičnej kuchyne v anglickom štýle. Určite myslite aj na detaily ako napríklad prehľadne usporiadané koreniny na poličke a podobne.

Doplnky

Anglický štýl je veľmi rozšírený a obľúbený, takže ak sa rozhodnete zariadiť si podľa neho svoju domácnosť, určite si budete mať z čoho vyberať.

Text: Martina Zvolanská    Zdroj/foto: www.simshilditch.com

  • Kategórie

Podobné články