Zariaďte si obývaciu izbu prakticky a moderne

Zariaďte si obývaciu izbu prakticky a moderne

Reklamný článok - 14. decembra 2017 - 3940. zobrazení

Obývačka je spoločenská miestnosť, kde sa stretáva celá rodina a v ktorej prijímate svoje návštevy. Práve preto si pri zariaďovaní konkrétne tejto miestnosti dajte záležať. Poradíme si, ako si zariadiť obývačku prakticky, ale zároveň moderne, nadčasovo.

Vyberajte kvalitnú obývaciu stenu

S výberom obývacej steny sa neponáhľajte. Spíšte si zoznam všetkých nábytkárstiev, ktoré podľa vás ponúkajú najkvalitnejší nábytok. Zmerajte si priestory a aspoň na papier si načrtnite, ako by asi vaša obývacia izba mala vyzerať. Pre vás je dôležité vedieť rozmery miestnosti práve kvôli tomu, aby ste týmto rozmerom mohli prispôsobiť výber obývacej steny. Ak sa nebojíte investovať viac peňazí, resp. máte viac finančných prostriedkov, odporúčame vám masívny nábytok. Nemusíte sa však báť, aj z klasických laminátových obývacích stien si vyberiete tie kvalitné.

Vyberajte kvalitnú obývaciu stenu

Masívny nábytok vám vydrží aj tri desaťročia a stále bude vyzerať ako nový. Pri výbere obývacích stien sa sústreďte na farebné prevedenia a vyskladajte si vám vyhovujúcu zostavu. Ak sa dá, vyhýbajte sa závesným skrinkám, ktoré môžu povoliť a ohroziť tak nielen vaše zdravie, ale najmä zdravie najmenších.

Farbu obývacej steny prispôsobte farbe podlahy. Tmavú obývaciu stenu by ste si mali vyberať, ak máte bledú podlahu a ak máte tmavú podlahu, mali by ste si vyberať bledú obývaciu stenu.

Pozor, nábytok umiestnite tak, aby ste neprekrývali, resp. nezamedzili prístup k elektrickým zásuvkám.

Dekorácie, doplnky

Pri výbere dekorácii si určite jednu dominantnú farbu, ktorej budete výber podriaďovať. Ak si napríklad namaľujete steny nazeleno, dekorácie vyberajte v zelenej, žltej, béžovej farbe.

K zelenej sa vám budú dokonale hodiť najmä smotanové a béžové doplnky. Ak chcete nové záclony, pokojne si vyberte z ponuky záclon aj farebné záclony.

Dekorácie, doplnky

Obývačku krásne oživia a zútulnia. Priestor zbytočne neprepĺňajte množstvom doplnkov. Stačí pár vázičiek, sošiek, pekných obrazov a dekoratívnych vankúšov na sedacej súprave a obývačka bude krásna.

  • Kategórie

Podobné články