latky

Ženy pod prikrývkou

Redakcia - 14. mája 2014 - 2854. zobrazení

Na prvý pohľad vás určite zaujmú žiarivé kvetinové vzory a hodvábny materiál. Až po pár sekundách si človek uvedomí hlbší zmysel samotnej fotografie, uvedomí si, že hlavnú úlohu tam zohráva žena. Odhaľujú sa krivky ženskej postavy, ktoré sú na prvý pohľad skryté pod krikľavou textíliou.

Ženy pod prikrývkou

Fotografka Patty Carroll  vo svojom projekte „Anonymné ženy“ zachytáva vyžarujúcu auru domáceho luxusu. Myšlienka „domov, sladký domov“ tak naberá úplne iný zmysel a stáva sa až príliš „sladkou“.

FORTY

Carroll zobrazuje znepokojujúci pohľad na rodinný život prostredníctvom použitia látky s krásneho a zložitého materiálu. Do celkového obrazu a do priestorov pridáva dekadenciu a zmyselnosť. Tak ako tapisérie a látky zahaľujú ženské telo, tak sa zakrývajú aj temné skutočnosti pod pokrývkou zdanlivo perfektnej a dobre usporiadanej domácnosti.

RUFFLE

Vo svojom vyhlásení sa fotografka obracia na ženy:

v tichosti sa starajú o domov a celú rodinu, chaos premieňajú na krásu a poriadok, ale ostávajú bez povšimnutia okolitého sveta a ľudí okolo nich.

textil

K odhaleniu potláčanej krásy, túžby a dokonalosti dochádza často krát za zatvorenými dverami. Projekt „Anonymné ženy“ vyzýva ostatných ľudí, aby sa zamysleli nad tým, ako sa jedná so ženou v spoločnosti, kde má diktatúru žehlička a závesy.

SQUIGGLY

 

STRIPES

 

KILIM

 

HALO

 

DOMESTICBLISS

Zdroj/foto:  Patty Carroll

  • Kategórie

Podobné články