Živé tehlové sochy od Brada Spencera

Reklamný článok - 23. februára 2014 - 7508. zobrazení

Brad Spencer je jedným z mála umelcov na svete, ktorý vytvára sochy z tehál. V roku 1989 začal experimentovať a vyrezávať tvary z nepálených hlinených tehál. Následne rozložil samotnú sochu, začal oddeľovať tehlu po tehle a vypaľovať ich. Svoje výtvory nakoniec zrekonštruoval pomocou vypálenej hlinenej tehly a malty. Pri práci využil svoje skúsenosti z oblasti maľby, kresby a plastiky.

Brick-Artwork-By-Brad-Spencer-1

Vyjadrenie Brada Spencera:

Pôvod tehlovej sochy sa datuje až do starovekého Babylonu, no aj napriek tomu ostáva stále sviežim a zaujímavým doplnkom ku akejkoľvek budove, múru či do akéhokoľvek prostredia. Pri pohľade na sochy z takéhoto materiálu majú diváci tendenciu premýšľať nad tým, akou technikou mohol sochár vyhotoviť a „vytesať“ také tvary.

Tehla „médium“ má rovnakú trvácnosť a nízke nároky na údržbu ako všetky tehlové budovy. Veľmi dobre pôsobí v spojenom prostredí s inou murovanou výstavbou a pôsobí akýmsi „familiárnym“ dojmom, vďaka ktorému je sympatická pre ľudské oko.“

Brick-Artwork-By-Brad-Spencer-2

Ako môžete sami vidieť na obrázkoch, jednotlivé bytosti vyvolávajú dojem života, akoby ste hľadeli na živé osoby splývajúce s prostredím. Ak by ste mali niekedy záujem si ísť pozrieť naživo tieto výnimočné tehlové postavy alebo predmety, zamierte do miest ako Charlotte, Greenville alebo Asheville.

Brick-Sculptures-By-Brad-Spencer-12
Brick-Sculptures-By-Brad-Spencer-5

Brick-Sculptures-By-Brad-Spencer-22

 

  • Kategórie

Podobné články