Zmyselné schodisko s nezvyčajným zábradlím

Zmyselné schodisko s nezvyčajným zábradlím

Redakcia - 4. februára 2014 - 6498. zobrazení

Schody, ktorých vytvorenie bolo súčasťou obytného projektu vyhotoveného ateliérom AtmosStudio, predstavujú novú dimenziu, nový spôsob využitia digitálnej produkcie a významných sochárskych a umeleckých schopností. Schodisko je akýmsi pokračovaním a zintenzívňovaním jednoduchých lemovaných kriviek, ktoré obkresľujú svoju cestu naprieč celým domom.

moderne-schody

Ak na svojej ceste narazia na prázdny roh, „odrazia sa“ od steny a vo forme rôznych zvlnených kriviek, či priamok postupujú ďalej ponad jednotlivé schodiskové stupne, zdvíhajú sa ešte vyššie po stene a vytvárajú závoj zábradlia. Tento závoj sa vlní zhora smerom nadol ako séria tenkých párovaných vlákien, jemne ustupujú dozadu až sa zakončujú jemným stočením dovnútra. Drevené hrany vytvárajúce na stene optické zábradlie sa pohybujú hore hadovitým spôsobom, kde nakoniec ukončia svoju púť na úrovni posledného schodu.

zmyselne-schodisko

Na obrázkoch si môžete všimnúť, že vzor parkiet na zemi sa otáča podľa každého kroku, akoby vás niekam sami viedli a ukazovali vám cestu, ktorou máte kráčať. Ak sa pozriete na schody zospodu, uvidíte biele línie kriviek, ktoré sa tiahnu smerom nadol k zemi a zanechávajú viditeľné stopy svojej cesty.

schodisko

Tieto schody boli vymyslené a vytvorené digitálne pomocou zložitej sady jednoducho rezaných, no vysoko detailných priestorových elementov, pomocou CNC – orezávaných hárkov a duba získané priamo z ich kresieb. Jednotlivé kusy sa spájajú do článkovaného, trojdimenzionálneho priestoru, ktorý ako sa zdá sa mení podľa toho, kadiaľ kráčate.

schody

 

drevene-schody

 

schody-v-dome

  • Kategórie

Podobné články