Nehnuteľnosť

Čo môže výrazne zhoršiť stav vašej nehnuteľnosti?

Reklamný článok - 15. februára 2019 - 1510. zobrazení

Výkyvy v počasí trápia nielen meteorológov, ale aj majiteľov rodinných domov. Vysoké teploty striedajú extrémne nízke teploty na dané ročné obdobie a keď sa k tomu pridá absencia / prebytok dažďových zrážok, kvalita vášho života v nehnuteľnosti začne rapídne klesať.

Čo, ale môže výrazne zhoršiť stav vašej nehnuteľnosti?

Žiadna hydroizolácia základov

Nekvalitné podložie, vysoké hladiny podzemných vôd, ale aj klimatické zmeny môžu ovplyvniť stav konštrukcie vášho rodinného domu. Múry začnú pod vplyvom vysokej vlhkosti praskať a dom sa časom môže stať úplne neobývateľným.

Mapei Mapelastic hydroizolácia základov

Prenikajúca vlhkosť a veľké riziko zrútenia popraskaných nosných múrov môže ohroziť to, čo ste dlhé roky budovali, preto už pri stavbe novej nehnuteľnosti (myslíme hlavne tých, ktorí plánujú v dohľadnej dobe stavať svoj dom) myslite na hydroizoláciu základov domu. Ako správne izolovať základy domu zistíte aj na internete. Pre vás bude dôležité vybrať si účinný hydroizolačný materiál.

Žiadna údržba bleskozvodov

Nikdy nikto nevie predpovedať, ako sa vyvinie búrka. Musíme však myslieť aj na to, že bez bleskozvodov vystavujeme svoju nehnuteľnosť veľkému nebezpečenstvu. Priamy zásah do rodinného domu bez bleskozvodov znamená len to najhoršie – úplne znehodnotenie nehnuteľnosti.

Bleskozvod

Pri stavbe rodinného domu, alebo aj teraz, keď už bývate, si dávajte pravidelne kontrolovať stav bleskozvodov. Údržba bleskozvodov môže zachrániť váš majetok, všetko, čo ste dlhé roky budovali. Kontrolu a údržbu bleskozvodov vám zrealizuje firma zameriavajúca sa na výškové práce.

Stromy ohrozujúce základy vášho domu

Ak máte okolo nehnuteľnosti vysoké stromy, poprípade bývate v kopcovitom teréne, stav vašej nehnuteľnosti môže znehodnotiť erózia pôdy, ale aj vysoké stromy. Riziko pádu zeminy priamo na váš dom, resp. stromy, ktoré koreňmi zasahujú do základov rodinného domu by ste nemali podceňovať. Odporúčame vám preto vyberať stromy nižšieho vzrastu, ktoré za rok nenarastú príliš vysoko. Ak nad vašim pozemkom máte rizikový svah, zabezpečte si ho čím skôr, aby nedošlo k nešťastiu.

Nehnuteľnosť postavená vo svahu
  • Kategórie

Podobné články