Bojíte sa vyúčtovania? Ako ušetriť bez toho, aby ste prišli o svoj komfort

Dedina alebo mesto? Bývanie v pokoji prírody alebo v centre diania

Efektívnosť a komfort – výhody celoročného bývania v modulárnom dome

Aké trendy v stavbách domov môžeme očakávať?

Na čom sa neoplatí šetriť pri rodinnom dome

Rodinné domy

Drevostavby alebo murované domy? Katalógové domy alebo rodinné domy na mieru? Nízkoenergetické alebo rovno pasívne budovy? Súčasné stavebné trendy ovládajú rôzne typy rodinných domov.

Trendy v stavebníctve napredujú rýchlym tempom. Výnimkou nie sú ani rodinné domy. Pokrokové projekty neustále pribúdajú, pričom pri ich realizácii sa kladie dôraz na niekoľko faktorov, od ktorých závisí kvalita, bezpečnosť, hospodárnosť aj trvácnosť stavby. Na základe zohľadnenia týchto nárokov následne ponúkajú štýlový a atypický dizajn, nízku spotrebu energie, zdravú vnútornú mikroklímu a v prípade najmodernejších domov aj najnovšie smart riešenia.

Rodinné domy sú stále najviac realizovaným typom stavieb. Ich výstavba tak bude v snahe zvyšovať kvalitu a komfort týchto budov naďalej prinášať nové materiály, stavebné postupy a technológie, vďaka ktorým budeme svedkami ešte lepších a modernejších projektov. Kľúčovú úlohu pri napredovaní v oblasti stavieb zohráva aj rozvoj rôznych druhov technológií, ktoré sú používané práve pri výstavbe rodinných domov.