Interiér v štýle Art Deco

Interiér v štýle Art Deco

Redakcia - 28. februára 2013 - 4117. zobrazení

Interiér v štýle Art Deco čerpal zo secesie, ale ešte viac odrážal vplyvy nových štýlov. Art Deco štýl sa začal v Európe v prvých rokoch 20. storočia, s ubudajúcej secesie. Termín “Art Deco” bol prevzatý z expozície Internationale des Arts Décoratifs et Industrieles Modernes, výstava moderného dekoratívneho umenia ktorá sa konala v Paríži v roku 1925.

art-deco

Art Deco štýl odmietol mnoho tradičných klasických vplyvov v prospech efektívnejších geometrických tvarov a kovových farieb. Štýl Art Deco ovplyvnil všetky oblasti dizajnu, najmä interiérový dizajn, pretože to bol prvý interiérový štýl  zameraný na nové technológie a materiály.

Art Deco štýl je založený hlavne na geometrických tvaroch a čistých líniach.

Interiér v štýle Art Deco to sú geometrické tvary , hranaté okraje a čisté línie ponúkajúce ostrý, chladný vzhľad mechanizovaného bývania a sú absolútne v rozpore s niečím, čo bolo pred tým. Všetky tieto geometrické vzory ostrých tvarov, ktoré dávajú celému priestoru čistý a elegantný vzhľad sú protikladom všetkých štýlov pred tým.

Vplyvom priemyselnej revolúcie, sa zdalo že Art Deco ma byť jeden z najviac vzrušujúcich dekoratívny štýlov storočia. Art Deco odmieta tradičné materiály, klasické dekorácie interiérového dizajnu, namiesto toho využíva nezvyčajné materiály ako sú chróm, sklo, oceľ, zrkadlá a hliník.

  • Kategórie

Podobné články