Ako vybrať ten najkrajší umelý vianočný stromček

Ako si vybrať ten najkrajší umelý vianočný stromček?

Redakcia - 19. decembra 2019 - 3413. zobrazení

Niektorí si dajú námahu, aby ich vianočnej atmosfére nechýbala povestná vôňa ihličia, iní uprednostnia ekologické riešenie, pri ktorom sa nešetrí len príroda, ale tiež čas a peniaze. Ak patríte k tým, ktorí uprednostnia umelý vianočný stromček pred živým, potom pre vás máme zopár užitočných tipov a rád, ako si vybrať ten najkrajší.

S blížiacim sa príchodom vianočných sviatkov sú umelé vianočné stromčeky čoraz viac predávanejším artiklom. Aj tento rok sa na pulty v obchodoch dostali desiatky druhov v rôznych tvaroch a veľkostiach, čo umožní zákazníkom vybrať si ten najkrajší a zároveň najvhodnejší vianočný stromček. Pre lepšiu orientáciu a správny výber vám ponúkame niekoľko osvedčených tipov ako na to.

Umelý vianočný stromček

4 faktory, podľa ktorých si vybrať umelý vianočný stromček

interactive connectionHustota – Umelé vianočné stromčeky majú oproti tým živým výhodu aj v tom, že jednotlivé vetvičky možno rozkonáriť podľa potreby. Majiteľ si tak sám zvolí, či bude mať stromček hustý alebo vsadí skôr na redší typ na ktorom vyniknú vianočné ozdoby.

interactive connectionVeľkosť – S hustotou súvisí aj veľkosť a výška stromčeka. Práve tá ovplyvňuje, či sa daný model bude môcť umiestniť do otvoreného priestoru v strede izby alebo sa skôr hodí niekde do rohu.

interactive connectionMateriál – Kým klasické umelé vianočné stromčeky sú vyrábané z PVC materiálov, pri 3D modeloch sa stretávame s PE materiálmi. V oboch prípadoch ide o umelé plastové zmesi, akurát s tým rozdielom, že PE materiály sú menej škodlivé a menej horľavé.

interactive connectionCena – Kombinácia vyššie uvedených faktorov ovplyvní, aká bude koncová cena stromčeka. Tú však môže ovplyvniť aj značka, ktorá zvykne predražiť stromčeky s menšou kvalitou, aké ponúkajú výrobcovia s nižším renomé, ale za to s prvotriednym sortimentom.

Pozitíva umelého vianočného stromčeka sú…

Vôňa živého stromčeka je síce ťažko nahraditeľná, ale spája s ním aj niekoľko mínusov. Tie vás nebudú trápiť, ak vsadíte práve na umelý vianočný stromček so všetkými pozitívami, ktoré vám ponúkne bez ohľadu na to, aký model a od akej značky si vyberiete.

Umelý vianočný stromček

interactive connectionČistota – Žiadne opadané ihličie, žiadna živica, žiadny neporiadok. S umelým vianočným stromčekom sa vyhnete starostiam spojeným s pravidelným upratovaním okolitého priestoru.

interactive connectionŽivotnosť – Ak si kúpite kvalitný umelý vianočný stromček, jeho životnosť bude niekoľko rokov. To nehrozí pri živých stromčekoch schopných vydržať len jednu sezónu.

interactive connectionŽiadny výrub – Čím viac umelých stromčekov, tým menej vyrúbaných živých stromov, ktoré po sviatkoch končia v koši.

interactive connectionŠiroká ponuka – Ďalším z pozitív je možnosť vybrať si umelý vianočný stromček na mieru. Výrobcovia prichádzajú s rôznymi farbami, veľkosťami aj hustotou. V prípade nových 3D stromčekov dokonca môžete využiť dizajn, ktorý je hodnovernou imitáciou tých živých.

3D umelý vianočný stromček novej generácie

Pri 3D vianočných stromčekoch chvíľu ostaneme. Nový druh tohto sortimentu totiž posunul výrobu umelých vianočných stromčekov na vyššiu úroveň. 3D modely nie sú vďaka špeciálne upravenému ihličiu len krajšie na pohľad a príjemnejšie na dotyk. Ich hlavné plusy spočívajú aj v spôsobe výroby a z toho vyplývajúcich vlastností daného produktu.

Najobľúbenejšie umelé vianočné stromčeky

Jedľa

Borovica

Umelý vianočný stromček

Umelý vianočný stromček - jedľa
Hodnotenie

Cena: od 29.00 €

Umelý vianočný stromček - borovica
Hodnotenie

Cena: od 61.90 €

Umelý vianočný stromček
Hodnotenie

Cena: od 39.00 €

Výhody 3D vianočných stromčekov

  • pri výrobe sa minimalizuje využitie škodlivých látok
  • použité materiály sa recyklujú niekoľkonásobne skôr
  • ohňovzdornosť takéhoto výrobku je podstatne lepšia
  • svojim vzhľadom pripomínajú živý stromček z lesa

Pár tipov pre praktické vianočné darčeky do domácnosti

Viete, ktoré praktické vianočné darčeky potešia každého? Predsa tie, ktoré vyzerajú štýlovo a majú praktické využitie. Nájdete ich v článku.

praktické vianočné darčeky

Umelý vianočný stromček vám vydrží niekoľko rokov, takže pri jeho výbere si dajte záležať. Pre správne zladenie s vianočnou výzdobou vám odporúčame dokúpiť nejaké ozdoby alebo aj nové vianočné osvetlenie. Veríme, že si vyberiete správne a nový vianočný stromček prispeje k naplnenému prežitiu najkrajších sviatkov v roku.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články