Domy z lodných kontajnerov

Domy z lodných kontajnerov: Aké majú výhody a nevýhody?

Redakcia - 9. januára 2020 - 11571. zobrazení

Alternatívne bývanie na moderný spôsob má viacero podôb. V súčasnosti medzi tie najobľúbenejšie patria domy z lodných kontajnerov. Vo väčšine prípadov sa jedná o úsporné a estetické príbytky, no pozor. S bývaním v týchto objektoch sa môže spájať aj niekoľko mínusov o ktorých by ste mali vedieť…

Sú domy z lodných kontajnerov budúcnosťou bývania?

Domy z lodných kontajnerov mnohí architekti nazývajú domami 21. storočia. Ich optimizmus podnietili výhody života v týchto stále nie veľmi tradičných objektoch, ktoré však nie sú celkom preskúmané. A práve slabá znalosť o bývaní v nich sa môže stať kameňom úrazu a konfrontovať nepripravených obyvateľov s viacerými prekážkami…

Domy z lodných kontajnerov

Domy z lodných kontajnerov a ich výhody

  • Nižšia obstarávacia cena – Najväčším lákadlom na týchto domoch je ich cena. Lodný kontajner je predsa len menej nákladný ako murovaný dom a väčšina výdavkov sa spája len s jeho dovozom na určené miesto. Nízka cena sa však ukáže ako pasca, z ktorej sa budete vymotávať pekne draho.
  • Rýchla realizácia domu – Zákazníci oceňujú aj okamžitú realizáciu, ktorá sotva presiahne pár mesiacov. No vždy to závisí od šikovnosti danej firmy, s akou dokážu zvládnuť všetky prípravy.
  • Netradičný typ príbytku – Domy z lodných kontajnerov sú vyhľadávanými aj kvôli ich originalite. Napriek rekordnému nárastu ich počtu sú stále niečím novým a ich dizajn vás výrazne odlíši od vášho okolia.
  • Úsporné a útulné bývanie – Nie je náhoda, že tieto domy vyhľadávajú najmä tí, ktorí túžia po úspore za energie. Okrem toho, ich interiéry sú útulné a priestranné, čo im len zlepšuje kredibilitu.
Dom z lodného kontajnera

Pozor na mínusy!

  • Možná opotrebovanosť kontajnera – Nie všetci majitelia si pred kúpou takéhoto domu uvedomujú kvalitatívnu stránku jednotlivých kontajnerov. Čím sú lacnejšie, tým zažili viac transportov na lodi, čo sa podpíše aj na ich trvácnosti.
  • Ďalšie investície do bývania – Bez ohľadu na to, aké zachovalé kontajnery sú, do bývania bude potrebné vraziť ďalšie peniaze a nebude ich málo. Kontajnerové domy totiž vyžadujú špeciálny prístup k izoláciám, zatepleniu aj vedeniu rozvodov.
  • Nedostatok firiem so znalosťami týchto domov – Zrejme potrvá, kým u nás bude dostatok firiem zameraných práve na tieto domy. Dovtedy je možné, že v prípade opráv alebo rekonštrukcií budete odkázaní buď sami na seba, alebo na hŕstku spoločností, ktoré sú v tejto problematike doma, no tie môžu byť drahé.

Mobilné domy: Alternatívny spôsob bývania, ktorý vás osloví…

Mobilné domy sú v súčasnosti obľubenými alternatívnymi formami bývania. Aké sú výhody a nevýhody mobilných domov? Prečo ich ľudia obľubujú?

Mobilné domy
Domy z lodných kontajnerov

Bývanie v domoch z lodných kontajneroch sa teší čoraz väčšej obľube. Záujemcov o tieto domy láka niečo nové, čo si však pýta svoju daň, pretože popri výhodách narazia aj na niekoľko mínusov. To, ale v budúcnosti nemusí znamenať problém, pretože architekti postupne nazbierajú skúsenosti, vďaka ktorým nedostatky odstránia. Bývaniu na tento spôsob tak dáva zelenú stále viac ľudí…

Text: Róbert Bosák    Zdroj/Foto: novadekomodular.com

  • Kategórie

Podobné články