Retro plechové auto Volkswagen

Obľúbené retro plechové hračky?

Reklamný článok - 12. decembra 2018 - 11803. zobrazení

Pri vyslovení slovného spojenia retro plechové hračky si každý z nás predstaví svoju obľúbenú hračku, s ktorou strávil väčšinu svojho detstva, príchod mladosti a s ktorou sa napokon musel rozlúčiť odložením do krabice, ktorá sa už od tých čias ani raz neotvorila...

Prečo sú retro plechové hračky jedinečnými?

Každý máme spomienky, ktoré s času na čas zohrejú naše srdcia. Nechceme však hovoriť o minulosti a o vašom detstve. Chceme poukázať na fakt, že obľúbené retro plechové hračky nemusia slúžiť len na hranie, no môžu byť aj dekoráciou, ktorá skrášli vaše bývanie.

Retro plechové auto

Medzi retro plechovými hračkami však existujú aj vzácne kúsky, po ktorých prahne nejeden zberateľ. Nemáme však na mysli klasické a masovo vyrábané plechové hračky. Hovoríme o unikátnych retro plechových hračkách, ktoré svojou funkčnosťou a jedinečným dizajnom podčiarkujú svoju hodnotu.

Najpredávanejšie retro plechové hračky

Pokladnička pes

Retro kohút

Retro žaba

Cena: od 14.00 €

Cena: od 3.50 €

Cena: od 3.50 €

História plechových hračiek

História plechových hračiek siaha do polovice devätnásteho storočia, kedy sa vyrábali z tenkých oceľových plechov. Plechové hračky boli lacnými a slúžili ako náhrada za drevené hračky. Vyrábali a maľovali sa ručne vo veľkých továrňach.

Retro plechová hračka

Po druhej svetovej vojne dochádza k zmene a hlavným výrobcom plechových hračiek sa stalo Japonsko. Neskôr v dôsledku obmedzení japonskej vlády jeho miesto prevzala Čína.

Retro plechové autíčka

Súčasné plechové hračky

Ako sme už spomenuli vyššie, retro hračky sú výbornou dekoráciou, ktorá môže oživiť nejeden interiér a dodať mu akýsi zvláštny šmrnc. Samozrejme, že všetky retro hračky, ktoré ste videli v článku sú plne funkčnými. Neváhajte preto a vyberte si svoju jedinečnú retro plechovú hračku aj vy.

Retro plechová hračka opica na motorke

Ak je váš interiér zariadený v retro štýle a snažíte sa jeho celkovému vzhľadu dodať ešte väčší staromódny nádych, siahnite po nejakej retro plechovej hračke. Nezabúdajte však na to, že detaily tvoria celok a neberte ich na ľahkú váhu. Čím originálnejšie je vaše okolie, tým originálnejší ste aj vy sami.

interactive connectionVedeli ste, že? Začiatkom dvadsiateho storočia sa hlavným a najväčším výrobcom plechových hračiek na svete stala nemecká firma E. P. Lehmann, ktorá produkovala až 90% všetkých plechových hračiek na svete?

  • Kategórie

Podobné články