Retro plechové hračky

Retro plechové hračky

Reklamný článok - 7. októbra 2013 - 3797. zobrazení

Pri slove retro plechové hračky si každý z nás predstaví svojho obľúbeného miláčika, s ktorým strávil väčšinu svojho detstva, príchod mladosti a s ktorým sa napokon musel rozlúčiť odprataním do krabice, ktorá sa už od tých čias ani raz neotvorila.

retro-hracky-620

Jedinečné retro plechové hračky

Každý máme spomienky, ktoré hrejú naše srdcia. Nechceme však hovoriť o minulosti a o vašom detstve. Chceme poukázať na fakt, že hračky nemusia slúžiť len na hranie, no môžu byť aj dekoráciou, ktorá skrášli vaše bývanie. Existujú medzi nimi aj vzácne kúsky, po ktorých prahne nejeden zberateľ hračiek. Nemáme však na mysli klasické bábiky alebo autíčka, ktoré nájdete v každom hračkárstve. Hovoríme o retro plechových hračkách.

opica-na-motorke

História plechových hračiek

História plechových hračiek siaha až do polovice devätnásteho storočia, kedy sa vyrábali z tenkých oceľových plechov. Boli lacné a slúžili ako náhrada za drevené hračky. Plechové hračky sa v tom čase vyrábali a maľovali ručne vo veľkých továrňach.

Začiatkom dvadsiateho storočia hlavným a najväčším výrobcom hračiek na svete bola nemecká firma E. P. Lehmann, ktorá produkovala až 90% všetkých plechových hračiek na svete. Počas druhej svetovej vojny sa produkcia plechových hračiek pozastavila, keďže sa všetok materiál používal na výrobu iných zariadení. Po druhej svetovej vojne nastala zmena a hlavným výrobcom hračiek sa stalo Japonsko. Neskôr v dôsledku obmedzení japonskej vlády jeho miesto prevzala Čína.

auto

Súčasné retro plechové hračky

Ako sme už spomenuli, retro plechové hračky sú výbornou dekoráciou, ktorá môže oživiť nejednu miestnosť a dodať jej akýsi zvláštny šmrnc. Samozrejme, že všetky retro plechové hračky z našej ponuky sú plne funkčnými. Vyberte si svoje retro plechové hračky, ktoré vás vystihujú alebo ku ktorým sa viažu nejaké vaše spomienky.

Ak je vaše obydlie zariadené v retro štýle a snažíte sa celkovému vzhľadu dodať ešte väčší staromódny šmrnc, retro plechové hračky sú dokonalou voľbou. Nezabúdajte na to, že detaily tvoria celok a neberte ich na ľahkú váhu. Čím originálnejšie je vaše okolie, tým originálnejší ste vy sami.

  • Kategórie

Podobné články