Retro plechové hračky

Retro plechové hračky

Reklamný článok - 7. októbra 2013 - 3753. zobrazení

Pri slove „ retro plechové hračky“ si každý z nás predstaví svojho obľúbeného miláčika, s ktorým strávil väčšinu svojho detstva, príchod mladosti a s ktorým sa napokon musel rozlúčiť odprataním do krabice, ktorá sa už od tých čias ani raz neotvorila.

retro-hracky-620

Každý máme svoje spomienky hrejúce naše srdcia. Nechceme hovoriť o minulosti a o vašom detstve, chceme poukázať na fakt, že hračky nemusia slúžiť len na hranie, no môžu byť dekoráciou, ktorá vylepší a skrášli vaše bývanie. Existujú vzácne kúsky, po ktorých prahne každý pravý zberateľ hračiek. Nemáme na mysli klasické bábiky, autíčka, domčeky, ktoré nájdete v každom hračkárstve, hovoríme o klasických a starých plechových hračkách.

opica-na-motorke

História plechových hračiek siaha až do polovice devätnásteho storočia, kedy sa vyrábali z tenkých oceľových plechov. Boli lacné a slúžili ako náhrada za drevené hračky. Hračky sa v tom čase vyrábali a maľovali ručne vo veľkých továrňach. V päťdesiatych rokoch bol najväčší prílev plechových hračiek z Nemecka, čím sa táto krajina stala začiatkom dvadsiateho storočia hlavným a najväčším výrobcom hračiek na svete. Najznámejším výrobcom bol E. P. Lehmann, ktorý produkoval až 90% všetkých hračiek. Počas druhej svetovej vojny sa produkcia plechových vecičiek pozastavila, keďže sa všetok materiál používal na výrobu zariadení, ktoré slúžili na boj – zväčša to boli zbrane, stroje alebo nákladné, bojové autá. Po vojne nastala zmena a hlavným výrobcom hračiek sa stalo Japonsko, neskôr v dôsledku vládnych obmedzení, ktoré nastali jeho miesto prevzala Čína.

Ako sme už spomenuli, hračky sú výbornou dekoráciou, ktorá môže oživiť každú miestnosť a dodať jej akýsi zvláštny šmrnc. Netreba to však preháňať. Zvoľte si radšej jednu alebo dve výrazné hračky, ktoré vás vystihujú. Veci, ku ktorým sa viažu vaše spomienky, ktoré vám pripomínajú pekné časy z detstva. V našom e-shope môžete nájsť rôzne inšpirácie, napríklad tam nájdete plechovú myšku, ktorá po natiahnutí jazdí a vrtí chvostom. Môžete tam objaviť aj skákajúcu žabku alebo plechovú opičku, ktorá slúži aj ako kalkulačka. Týmto článkom chceme obzvlášť osloviť zberateľov, ktorí obľubujú staré, retro vecičky, a ktorí sa radi vracajú v spomienkach do minulosti. Mnohokrát ide o vyššiu investíciu, ktorú musíte vložiť do kúpy takýchto plechových hračiek, no stojí to za to.auto

Ak je vaše obydlie zariadené v retro štýle a snažíte sa celkovému vzhľadu dodať ešte väčší staromódny šmrnc, zadovážte si plechové hračky ako dekorácie, ktoré zocelia imidž vášho domova. Ako vám prízvukujeme v každom článku, detaily tvoria celok, neberte ich na ľahkú váhu. Čím originálnejšie je vaše okolie, tým originálnejší ste vy sami. Nezabúdajte aj na to, že kedykoľvek prídeš návšteva s deťmi, takéto doplnky môžu poslúžiť aj ako dobrá zábava pre tých malých nezbedníkov, ktorí vám budú behať po dome. Samozrejme, neponúknite im také hračky, ktoré vás stáli väčšie množstvo finančných prostriedkov, nemuselo by to pre ne dopadnúť dobre.

  • Kategórie

Podobné články