Návrat k retro štýlu

Návrat k retro štýlu?

Redakcia - 23. decembra 2018 - 8622. zobrazení

Všimli ste si, že v posledných rokoch sa čoraz viac ľudí vracia k obľúbenému retro štýlu? V obchodoch nachádzame rôzne druhy nábytku, dekorácií, obrusov, ale aj posteľných obliečok v tomto štýle. Zamysleli ste však nad tým, prečo je retro štýl taký populárny?

Čo je to vlastne retro štýl?

Slovo "retro" vo všeobecnosti znamená niečo minulé. Jednoducho povedané v retro štýle ide o návrat k minulosti, k veciam a trendom, ktoré boli moderné v 60-tych, 70-tych a 80-tych rokoch. Ide o obdobie, ktoré je často chápané ako veľký medzník v zmene životného štýlu. Tak ako každý štýl, aj retro štýl má svoje typické črty.

Jednou zo základných charakteristík retro štýlu je nadčasový dizajn a výrazné farby.

Retro kancelárska stolička

Pamätáte si vy, vaši rodičia alebo starí rodičia na bláznivé geometrické, či kvetinové vzory? Možno sa vám nikdy nepáčili, ale aj oni sú charakteristickým prvkom retro štýlu.

Ďalším neodmysliteľným prvkom retro štýlu sú zaoblené tvary, výrazné kontrasty ako aj biela farba.

Retro konferenčný stolík Cool

Najobľúbenejšie "retro" dekorácie

1.miesto

2.miesto

3.miesto

Plechová ceduľa

Cena: od 15.00 €

Ceduľa BAR

Cena: od 14.00 €

Nástenné hodiny

Cena: od 84.00 €

Ako si zariadiť byt v retro štýle?

Ak vás to stále ťahá k "retru" a chceli by ste si v tomto štýle zariadiť svoju domácnosť, potom vám prinášame pár základných bodov, ktorých by ste sa mali držať. Nábytok by mal mať čisté tvary a línie a hlavne by mal byť praktický. Výborným riešením sú nízke kusy nábytku a rôzne komody, ktoré sú natreté na bielo.

Retro písací stôl

Ak však máte bližšie k 60-tym rokom, ktoré patrili slobode a kvetinovým deťom, potom by mala vaša domácnosť hýriť pestrými farbami, kontrastami a výraznými, niekedy až gýčovými doplnkami.

Taburetka Barrock

Osvetlenie v retro štýle

Pri zariaďovaní vašej domácnosti nezabudnite ani na svetidlá. Páčia sa vám veľké, oblúkové, kovové lampy, ktoré fičali najmä v 70-tych rokoch? Potom poriadne prezrite všetky elektrá, prípadne nejaké bazáre a určite nájdete to, čo hľadáte. V tomto období tiež „fičala“ lávová, zelená, tyrkysová, fialová a žltá farba.

Retro stojaca lampa

Najpredávanejšie "retro" svietidlá

1.miesto

2.miesto

3.miesto

Stojaca lampa PIXYS

Cena: od 90.00 €

Visiaca lampa FACTOR

Cena: od 80.00 €

Stojaca lampa STODY

Cena: od 250.00 €

Retro štýlu sa medze nekladú. Možno na prvý pohľad budete mať pocit, že niektoré kúsky sa zladiť nedajú, no stačí iba popremýšľať a vhodne ich nakombinovať. Retro štýl môžete tiež premiešať s moderným štýlom, a tak vznikne zase niečo nové, niečo jedinečné a na prvý pohľad úžasné. Chce to iba odvahu a kreativitu!

Retro konferenčný stolík

interactive connectionUžitočný tip na záver: Pri zariaďovaní vašej domácnosti nezabudnite že charakteristickým prvkom retro štýlu sú geometrické tvary, kvetinové vzory, výrazné farby a nadčasový dizajn.

  • Kategórie

Podobné články