Tipy na jesenné dekorácie

Tipy na jesenné dekorácie

Redakcia - 24. októbra 2013 - 3814. zobrazení

Či sa nám to páči, alebo nie, tohtoročné leto je v nenávratne. Napriek všeobecnému smútku za obdobím dovoleniek a horúcich dní má aj jeseň mnoho priaznivcov. Aj temperamentnejším povahám občas padne vhod posedieť si pri dobrej knihe a šálke voňavého čaju keď za oknom prší. Babie leto nás však ešte predsa len vytiahne do prírody, na príjemnú prechádzku v šuchotajúcom lístí. Pre tých, čo si chcú jesennú pohodu priniesť do svojich príbytkov, máme pár tipov, ako na to:

Rozhodne sa z prechádzky nevracajte naprázdno. Príroda je plná hrejivých farieb v podobe listov a plodov.

Tekvica na tisícky spôsobov

Vyrezávanie tekvíc si takmer všetci automaticky spájajú s americkým sviatkom Halloween. Korene má však tento sviatok a tiež vyrezávania tekvíc (pôvodne repy) v keltskej kultúre. Okrem vyrezávaných tekvíc, lampášov, si môžeme tiež v interiéri do väčšej sklenenej misy, prípadne prúteného koša naaranžovať aj niekoľko menších, okrasných tekvičiek a doplniť ich sušenými klasmi kukurice, prípadne obilím.

halloween

Plody, lístie, vetvičky

Čokoľvek ste si z prechádzky priniesli domov, neváhajte naaranžovať do vázy, prípadne vytvorte veniec na vchodové dvere. Budete prekvapení, koľko inšpirácie sa ukrýva v samotnej prírode.

decoration-505430_1920

Sviečky

K jeseni neodmysliteľne patria. Môžeme si nimi spríjemniť sychravé večery a rozhodne nič nepokazíme ani vkusným svietnikom. Skúste, napríklad, na plechový tanier naaranžovať  sušené makovice, kamienky a pridajte k ním sviečky, alebo do vyššej sklenenej nádoby nasypte lieskové orechy a vložte do nich sviečku.

sviecky

Je dôležité, aby dekorácie korešpondovali s vizuálom celého interiéru. V prípade, že máme obydlie zariadené rustikálne, prírodné farby len podčiarknu jeho vidiecky šarm. Ak máme príbytok zariadený moderne a farebnosť interiéru by sa s jesennými tónmi nezniesla, môžeme s prírodnými materiálmi experimentovať. Komu nechýba odvaha, môže napríklad tekvicu potrieť lepidlom a celú ju obsypať farebnými flitrami. No a ak ste náhodou, tekvicu nezohnali vôbec, môžete si ju vytvoriť pokojne aj z klbka vlny.

Nebojte sa do dekorovania zapojiť deti či ostatných členov domácnosti. Okrem krásnych doplnkov získate aj skvelý pocit z príjemne stráveného času s rodinou, a to je nezaplatenie!

Text: Nina Kvasňovská

  • Kategórie

Podobné články