Dekorácie jeseň

Tipy na jesenné dekorácie!

Redakcia - 19. októbra 2019 - 7113. zobrazení

Či sa nám to páči, alebo nie, tohtoročné leto je v nenávratne… Napriek smútku za obdobím dovoleniek a horúcich dní má aj jeseň mnoho priaznivcov. Aj temperamentnejším povahám občas padne vhod posedieť si pri dobrej knihe a šálke voňavého čaju keď za oknom prší. Babie leto nás však ešte predsa len vytiahne do prírody… Pre tých, čo si však chcú jesennú pohodu priniesť aj do svojich príbytkov, máme pár tipov na jesenné dekorácie.

Tekvica na tisícky spôsobov

Vyrezávanie tekvíc si takmer všetci automaticky spájajú s americkým sviatkom Halloween. Korene má však tento sviatok a tiež vyrezávanie tekvíc (pôvodne repy) v keltskej kultúre. Okrem vyrezávaných tekvíc a lampášov, si môžete v interiéri do väčšej sklenenej misy, prípadne prúteného koša naaranžovať aj niekoľko menších, okrasných tekvičiek a doplniť ich sušenými klasmi kukurice, prípadne obilím.

Jesenné dekorácie

Náš TIP na obľúbené jesenné dekorácie

Jesenný veniec

Vonná sviečka

Darčekový kôš

Jesenný veniec
Hodnotenie

Cena: od 11.99 €

Yankee Candle Autumn
Hodnotenie

Cena: od 16.90 €

Darčekový kôš
Hodnotenie

Cena: od 21.00 €

Obľúbené jesenné dekorácie? Plody, lístie alebo vetvičky?

Čokoľvek ste si z prechádzky vonku priniesli domov, neváhajte naaranžovať do vázy, prípadne si môžete vyrobiť veniec na vchodové dvere. Budete prekvapení, koľko inšpirácie sa ukrýva v samotnej prírode.

Veniec - jesenné dekorácie

Sviečky s jesenným nádychom

K jeseni neodmysliteľne patria… Môžete si nimi spríjemniť dlhé sychravé večery a rozhodne nič nepokazíte ani vkusným svietnikom. Vyskúšajte si na tanier naaranžovať sušené makovice, kamienky a pridajte k ním sviečky alebo do vyššej sklenenej nádoby nasypte lieskové orechy a vložte doň sviečku.

Je dôležité, aby jesenné dekorácie korešpondovali s vizuálom celého interiéru. V prípade, že máte obydlie zariadené v rustikálnom štýle, prírodné farby a dekorácie len podčiarknu jeho vidiecky šarm. Ak máte príbytok zariadený moderne a farebnosť interiéru by sa s jesennými tónmi nezniesla, môžete s prírodnými materiálmi experimentovať. Komu nechýba odvaha, môže napríklad tekvicu potrieť lepidlom a celú ju obsypať farebnými flitrami.

Kratšie jesenné dni vyžadujú viac svetla

Aké typy svietidiel sú populárnymi? Aký je rozdiel medzi visiacimi a závesnými svietidlami? Ako vyberať svietidlá? Aké svietidlá sú tie naj?

Kratšie jesenné dni vyžadujú viac svetla

Nebojte sa do dekorovania jesennej výzdoby zapojiť deti či ostatných členov domácnosti. Okrem krásnych jesenných doplnkov získate aj skvelý pocit z príjemne stráveného času s rodinou, a to je na nezaplatenie!

Text: Nina Kvasňovská

  • Kategórie

Podobné články