Zariaďte svoj byt, či dom v retro štýle

Zariaďte svoj byt, či dom v retro štýle

Reklamný článok - 15. decembra 2018 - 8883. zobrazení

Retro štýl a retro bytové doplnky sa v posledných rokoch hlásia o návrat. Či už to sú retro plechové cedule, retro plechové hračky alebo rôzne iné bytové doplnky a dekorácie v retro štýle, to všetko dodá vášmu obydliu neopakovateľný a jedinečný vzhľad.

Najobľúbenejšie retro dekorácie

1.miesto

2.miesto

3.miesto

Industriálna skrinka

Cena: od 89.00 €

Ceduľa BAR

Cena: od 14.00 €

Nástenné hodiny

Cena: od 84.00 €

Pri zariaďovaní interiéru však nezabudnite na to, aby ste v danej časti dodržali vždy jednotný štýl, ktorý ste si na začiatku zvolili. Aj keď sa vám možno páčia doplnky a dekorácie z iných štýlov, napríklad provensalského alebo vintage, musíte sa vždy rozhodnúť, ktorý konkrétny štýl v danom priestore použijete. Pri kombinovaní viacerých štýlov by dojem z danej miestnosti mohol byť chaotický a negatívny.

Americké retro plechové cedule

Retro plechové cedule s legendárnymi americkými nápismi sú pomyselným základom pre vybavenie interiéru v retro štýle. Každý si isto spomína na nápisy typu Coffee, či Beer, ktoré nesmeli chýbať v žiadnej kaviarni, bare alebo akomkoľvek starom filme. Známou je aj retro plechová ceduľa Route 66, ktorá vystihuje túto dobu dokonale.

retro-cedule

Nástenné hodiny v štýle sedemdesiatych rokov

V žiadnom priestore zariadenom v retro štýle, nesmú chýbať nástenné retro hodiny. Existuje veľké množstvo nástenných retro hodín, ktoré sa však líšia materiálom z ktorého sú vyrobené. Poznáme plechové, ale aj drevené nástenné hodiny v retro štýle. Nástenné hodiny nemusia mať tvar klasických hodín, práve naopak, čím atypickejšie, tým lepšie.

retro-hodiny

Retro úložné priestory

Ako úložný priestor v retro štýle môžete využiť staré drevené glóbusy, ktoré sú vo vnútri duté a často plnia funkciu baru. Inou možnosťou sú ošúchané cestovné kufre zo šesťdesiatych rokov. Na zariadenie typickej "pánskej obývačky" použite časti a súčiastky zo starých áut. Naopak pri zariaďovaní "dámskej obývačky" použite rôzne kvetinové vankúše.

retro-kufre

Retro štýl - nostalgické doplnky

V retro štýle nesmieme zabudnúť na rôzne druhy retro plechových hračiek, ktoré možno použiť ako dekorácie. Ak by ste si chceli retro plechové hračky zakúpiť, navštívte e-shop nostalgiashop.sk.

retro-hracky

Či už si vyberiete práve spomínaný retro štýl alebo obývaciu izbu s nádychom vidieka, nezabúdajte na pohodlie, ktoré je pri zariaďovaní akejkoľvek miestnosti najdôležitejšie.

Zdroj/foto: nostalgiashop.sk

  • Kategórie

Podobné články