Urban style v interiérovom dizajne

Urban štýl v interiérovom dizajne…

Redakcia - 21. mája 2019 - 11281. zobrazení

Čo je to urban style?

Milujete mestský život a veci s ním spojené? Ak sa rozhodnete preniesť túto svoju vašeň do interiérového dizajnu dostanete originálny štýl. Pýtate sa, čo to vlastne urban style je? Je to štýl interiérového dizajnu, ktorý v sebe zahŕňa a kombinuje prvky industriálneho štýlu, vintage štýlu, ale aj street art štýlu. Napriek tomu, že sa vyznačuje štýlovou mnohorakosťou, všetky štýlu sú zladené a tvoria ucelený celok. Mestský štýl je tak ideálnym riešením pre mladých ľudí, ktorí sa chcú odlíšiť.

Urban style stolík

Urban style alebo ak chcete mestský štýl sa hodí pre každý typ interiéru. Či si už v mestskom štýle plánujete zariadiť byt alebo aj rodinný dom, nič tým nepokazíte. Tento štýl čerpá inšpiráciu z päťdesiatych až sedemdesiatych rokov minulého storočia, avšak retro v ňom nehľadajte. Vyznačuje sa skôr priemyselným nádychom a rôznym starým, ale aj moderným technickým vybavením, napr. starými poličkami, starými nástrojmi z továrni alebo modernými svietidlami ladenými v tomto štýle.

Náš TIP na obľúbené urban style svietidlá

Eglo 49808

Eglo 49809

Eglo 49819

Eglo 49808 - urban style
Hodnotenie

Cena: od 109.65 €

Eglo 49809 - urban style
Hodnotenie

Cena: od 27.50 €

Eglo 49819 - urban style
Hodnotenie

Cena: od 89.10 €

Čo je povolené v mestskom štýle?

Ak máte chuť zariadiť si svoj interiér v tomto štýle, potom voľte skôr neutrálne farby a materiály, ktoré majú matné povrchy. „IN“ sú práve zemité farby ako napr. hnedá, hrdzavá, ale často sa používajú aj jemnejšie odtiene tehlovej. Lesk, prílišná farebnosť a veľké kontrasty do tohto štýlu rozhodne nepatria.

Urban style interiér

Nezabudnite na nábytok v urban štýle

Ak máte možnosť prísť k starým kusom nábytku, potom je to zaujímavá možnosť ako oživiť celkový dojem z interiéru a zároveň vyjadriť svoju osobnosť. Páčia sa vám staré tehly? Čo by ste povedali na tehlovú stenu v obývačke doplnenú štýlovou barovou stoličkou a poličkou? Alebo zameňte kvetinkové obliečky v spálni za obliečky s potlačou mesta. Obľúbenými sú v urban štýle aj rôzne doplnky z rifloviny, napr. gauč alebo taburetka.

Stolík

Stolička

Polička

Konferenčný stolík Design - urban style
Hodnotenie

Cena: od 604.00 €

Stolička Idea - urban style
Hodnotenie

Cena: od 63.00 €

Polička - urban style
Hodnotenie

Cena: od 89.10 €

Urban štýl vám dáva možnosť kombinovať staré s moderným. Najnovšiu technológiu s pouličným štýlom, ktorý nápadne pripomína exteriér mesta. Je to možnosť ako vdýchnuť moderným mestským bytom a rodinným domom ducha starých čias. Ak máte kreatívnu dušu a máte chuť povoliť uzdu svojej fantázii, tak urban štýl je vaša príležitosť…

Text: Martina Zvolanská      Zdroj/Foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články