Po stopách Urban style

Po stopách Urban style

Redakcia - 1. júna 2015 - 6400. zobrazení

Milujete mestský život a veci s ním spojené? Potom preneste túto svoju vášeň aj do bývania v podobe Urban style.

Urban style

Urban style alebo mestský štýl sa hodí pre každý typ bytu či už ide o veľký či malý byt, byt jednotlivca alebo páru. Tento štýl dýcha inšpiráciou päťdesiatych až sedemdesiatych rokov minulého storočia, avšak retro v ňom nehľadajte. Ide o moderné technické vybavenie, ktoré priam kričí kreativitou a mestským životom. Tento typ bývania je ideálny pre mladých ľudí, ktorý sa chcú odlíšiť.

kompas-retro

Pýtate sa čo je vlastne urban style? Ide o zmiešaný prúd, ktorý v sebe zahŕňa prvky priemyselného štýlu, vintage, ale aj street art. Pri tomto type však nenájdete prudké kontrasty. Všetky prvky sú zladené jemne a nenásilne. Kombinácia všetkých štýlov dáva možnosť majiteľovi bytu či domu vyjadriť svoju individualitu a svoju osobnosť. V tomto štýle sa medze nekladú a je iba na Vás, aké prvky si zvolíte.

urban
Zdroj foto: (link)

Čo je povolené?

Ak máte chuť zariadiť si svoje hniezdočko v tomto štýle, potom voľte skôr neutrálne farby a materiály, ktoré majú matné povrchy. In sú práve zemité farby ako napr. hnedá, hrdzavá, farba dreva, ale často sa používajú aj jemnejšie odtiene tehlovej a podobne.

Lesk, farebnosť a veľké kontrasty do tohto štýlu nepatria.

Ak máte možnosť prísť k starým kusom nábytku, potom je to zaujímavá možnosť, ako oživiť celkový dojem z bytu a zároveň vyjadriť svoju osobnosť. Páčia sa Vám staré tehly? Čo by ste povedali na tehlovú stenu v obývačke doplnenú recyklovaným stolíkom a ošúchanou komodou? Alebo zameňte kvetinkové obliečky v spálni za obliečky s potlačou mesta.

urban-style
Zdroj foto: (link)

Tento štýl Vám dáva možnosť kombinovať staré s moderným. Najnovšiu technológiu s pouličným štýlom, ktorý nápadne pripomína exteriér mesta. Je to možnosť ako vdýchnuť moderným mestským bytom ducha starých čias. Ak máte kreatívnu dušu a máte chuť povoliť uzdu svojej fantázii,tak toto je Vaša možnosť.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články