Stena z tehál a tehlové obklady - rustikálny štýl

Chcete si navodiť rustikálnu atmosféru v interiéri? Skúste tehlové obklady!

Redakcia - 23. apríla 2019 - 12065. zobrazení

Patríte k ľuďom, ktorým učarovala stena z tehál alebo tehlové obklady v interiéri? Poprípade ste fanúšikom obľúbeného rustikálneho štýlu? Rustikálny štýl je známy tým, že využíva najmä prírodné materiály, akými sú napr. drevo, kameň alebo tehly. Niet sa potom prečo diviť, že sa rustikálny štýl dostáva aj do našich končín, čo má za následok to, že sa s prírodnými materiálmi a rôznym využitím „tehly“ v interiéri stretávame čoraz častejšie.

Krb z tehál - stena z tehál a tehlové obklady

Pokiaľ by ste však chceli docieliť vo svojom príbytku nádych rustikálneho štýlu práve prostredníctvom prírodných materiálov, resp. tehly, prinášame vám pár tipov ako na to.

Náš TIP na rustikálne tehlové obklady

KRX Klasik F03

KRX Klasik F04

KRX Klasik F05

Tehlový obklad KRX Klasik F03 - stena z tehál a tehlové obklady
Hodnotenie

Cena: od 16.50 €

Tehlový obklad KRX Klasik F04 - stena z tehál a tehlové obklady
Hodnotenie

Cena: od 16.50 €

Tehlový obklad KRX Klasik F05 - stena z tehál a tehlové obklady
Hodnotenie

Cena: od 16.50 €

Stena z tehál a tehlové obklady vo vašom interiéri…

Pokiaľ sa vám páčia rôzne druhy tehlových obkladov a chceli by ste ich zakomponovať v rámci svojho interiéru, nikde nie je napísané, že to musí byť práve stena obložená tehlovými obkladmi. Tehlovými obkladmi si môžete obložiť napr. aj kuchyňu alebo kozub. V tomto prípade by ste však mali myslieť na to, aký druh tehlových obkladov zvoliť. V súčasnosti nájdete na trhu moderné, ale aj rustikálne tehlové obklady, ktoré sa hodia ako do moderného, tak aj do rustikálneho interiéru.

Kuchyňa z tehál

Stena z tehál a tehlové obklady? Ako prvky rustikálneho štýlu…

Chceli by ste dať svojmu príbytku rustikálny nádych? Ak áno, jednou z možností je použitie obľúbených tehlových obkladov. Tieto tehlové „pásiky“, ako sa im ľudovo hovorí, je možné dostať v stavebninách a predajniach špecializovaných na obklady a dlažby. Samozrejme, že tehlové obklady si môžete zakúpiť aj v rôznych e-shopoch. Potom je už len vás, kam sa rozhodnete tehlové obklady použiť. Tak ako pri všetkom, aj v tomto prípade sa kreativite medze nekladú.

Náš TIP na moderné tehlové obklady

KRX Klasik F30

KRX Klasik F13

Cambridge

Tehlový obklad KRX Klasik F30 - stena z tehál a tehlové obklady
Hodnotenie

Cena: od 16.50 €

Tehlový obklad KRX Klasik F13 - stena z tehál a tehlové obklady
Hodnotenie

Cena: od 16.50 €

Tehlový obklad Cambridge - stena z tehál a tehlové obklady
Hodnotenie

Cena: od 22.90 €

3D tehlové obklady?

Okrem klasických tehlových obkladov môžete použiť na spestrenie vášho interiéru aj tzv. 3D tehlové obklady. Ide o tehlové obklady, ktoré nedisponujú rovnakou hrúbkou. Niektoré tehly tak vystupujú do priestoru, iné sú zase utopené. Pri 3D tehlových obkladoch je zaujímavá hra svetiel. Pri nasvietení steny zhora, zospodu alebo bočných strán, vystupujúce časti vrhajú tieň, ktorý umocňuje trojrozmerný dizajn a krásu jednotlivých tehál.

3D tehlové obklady - stena z tehál a tehlové obklady

Ikona žiarovkaUžitočný TIP na záver: Nezabudnite na to, že na celkový dojem z obloženej steny alebo kozubu má veľký vplyv aj hrúbka a farba škárovacej hmoty. Nepísaným pravidlom je, že hrúbka škáry by mala byť aspoň 10 mm.

Text: Martina Zvolanská

  • Kategórie

Podobné články