Stena z tehál

Stena z tehál

Redakcia - 4. novembra 2014 - 2671. zobrazení

Patríte k ľuďom, ktorým učarovali tehly? V holandskej architektúre sú tehly veľmi obľúbené. Postupne sa tento trend dostáva aj do našich končín, preto sa s nimi stretávame čoraz častejšie. Pokiaľ nebývate v starom tehlovom dome, ale chceli by ste mať vo svojom príbytku aspoň jednu stenu z tehál, prinášame Vám pár tipov, ako si môžete poradiť.

brick
Zdroj foto: (link)

Stena, bar ale i kozub

Pokiaľ sa Vám páčia staré tehly a chceli by ste ich zakomponovať do svojho bytu, nikde nie je napísané, že to musí byť práve stena, aj keď je to asi najčastejšie miesto. Môžete si nimi obložiť napríklad bar, alebo kozub.

brick-wall
Zdroj foto: (link)

Pokiaľ máte v domácnosti nejaké stĺpiky, môžete obložiť aj tie. Tehla je materiál, ktorý môžete použiť do ktorejkoľvek miestnosti. Dodá priestoru zaujímavý šmrnc či už ide o moderný, alebo vidiecky dizajn.

Tehlové obklady

Jednou z možností, ako si zabezpečiť tehlový efekt, je použitie tehlových obkladových pásikov. Tieto pásiky je možné dostať v stavebninách a predajniach špecializovaných na obklady a dlažby.

brick-veener
Zdroj foto: (link)

Na výber máte obklady viacerých farieb i druhov. Niektoré sú rustikálne, iné viac moderné. Majú nepravidelné tvary a rôzne povrchy. Niektoré sú zvrásnené úplne, niektoré menej.

3D obklady

Okrem klasických obkladov môžete použiť na spestrenie interiéru aj 3D tehlové obklady. Ide o tehlové obklady, ktoré nemajú rovnakú hrúbku. Niektoré vystupujú do priestoru, iné sú zase utopené. V tomto prípade je zaujímavá hra svetiel. Pri nasvietení steny či už zhora, zospodu alebo bočných strán, vystupujúce časti vrhajú tieň, ktorý umocňuje trojrozmerný dizajn a krásu tehličiek.

bricked
Zdroj foto: (link)

Pri použití obkladových tehličiek sa nekladú medze Vašej fantázii. Môžete nimi obložiť iba určitú časť miestnosti, alebo steny. Tiež si môžete vybrať farby, ktoré spríjemnia priestor. Nezabudnite nato, že na celkový dojem má veľký vplyv aj hrúbka a farba špárovacej hmoty. Nepísaným pravidlom je, že hrúbka škáry by mala byť aspoň 10 mm.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články