Horská chata

Ako oživiť drevom svoju chatu?

Reklamný článok - 31. decembra 2022 - 916. zobrazení

Chaty poskytujú svojim vlastníkom pohodlné útočisko pred každodennými povinnosťami. Či už v tej svojej trávite každú možnú voľnú chvíľu, alebo ju obývate len sporadicky, každá chata si zaslúži pravidelnú pozornosť. Ak ste sa rozhodli spríjemniť si vaše chvíle oddychu ešte viac vďaka vynovenému interiéru, najlepším materiálom na túto obnovu bude rozhodne drevo. Musíte uznať, že okrem mnohých pozitívnych vlastností chatám drevo jednoducho pristane. Ako ním teda oživíte svoju chatu?

Drevená podlaha

Podlaha je vo všeobecnosti jedným z najviac namáhaných povrchov v každom interiéri. Nemožno sa preto diviť, ak si jej stav na vašej chate už vyžaduje výmenu. O to viac, keď svoje oddychové sídlo využívate pravidelne. Ideálne riešenie ponúka odolná palubovka, ktorá je dnes na trhu dostupná v rôznych hrúbkach a šírkach. Vďaka tomu si bez problémov vyberiete presne tú, ktorá splní všetky vaše potreby a očakávania. Nová drevená podlaha oživí interiér, vnesie do priestoru upokojujúce teplo a spolu s tým aj kus prírody.

Drevený stolík

Drevené trámy

Drevené trámy, tým, že sú nevyhnutným oporným systémom pre celú strechu, primárne spĺňajú svoju praktickú funkciu. V poslednom čase sa však čoraz viac hovorí aj o ich dizajnovej stránke, ktorú si zamiluje takmer každý. Nebojte sa ich preto vo vašej chate zvýrazniť a obdarujte ich napríklad novým sviežim náterom. Ten dodá chatke šmrnc a bude pôsobiť neuveriteľne štýlovo.

Renovácia dreveného nábytku

Renovácia nábytku sa stala za posledné roky doslova hitom a má to svoje dôvody. Obnova starých kúskov je finančne menej náročná, ekologickejšia, no okrem toho ponúka skvelý priestor na kreatívne vyplnenie voľného času s vašimi najbližšími. Výsledkom bude nový originálny kus nábytku s osobitým nádychom, ktorý vás tak skoro neomrzí. Stačí si vybrať správny náter, zaobstarať si pár rukavíc, nezabudnúť na dobrú náladu a môžete sa pustiť do práce.

Drevená skrinka

Nástenné lamely

Ak máte pocit, že dreva vo vašej chate stále nemáte dostatok, moderné riešenie ponúkajú nástenné lamely. Ide o dekoračné tenké dosky vyrobené z dreva, ktoré dnes majú v interiérovom dizajne svoje miesto a stali sa alternatívou k štýlovým tapetám a dreveným obkladom. Vďaka širokej škále farieb a rôznym možnostiam montáže si ľahko vyberiete ideálny typ presne pre vaše priestory. Pozitívom je aj jednoduchá inštalácia, ktorú zvládne každý zručný domáci majster.

Drevár fialový: Škodca alebo užitočný hmyz?

Viete, čím je charakteristická najväčšia včela na Slovensku (drevár fialový)? Jedná sa o škodcu alebo užitočný hmyz? Drevár fialový je…

Drevár fialový

Drevené priečky do priestoru

Pomocou drevených lamiel si môžete jednoducho vytvoriť aj priečky do priestoru, ktoré nebudú spĺňať len svoju estetickú, ale aj praktickú funkciu. Bez väčších zásahov a rozsiahlych rekonštrukcií tak jednoducho dokážete oddeliť väčší priestor a zároveň ponechať dostatočný prísun denného svetla aj do oblastí vzdialenejších od okien. Všetko, samozrejme, závisí od montáže a spôsobe uchytenia lamiel, pre ktoré sa rozhodnete.

Zdroj obrázkov: Pexels.com

  • Kategórie

Podobné články