Čo byt, to iný dizajn. Čo majiteľ, to iný interiér. Originalita a autentické zariadenie domácnosti je blízke nám všetkým, no napriek tomu sa často nechávame inšpirovať zaužívanými štýlmi, napríklad aj tým rustikálnym.
Čím je chatakteristický rustikálny štýl?
Kto zatúžil po interiéri zariadenom v rustikálnom štýle, ten pravdepodobne nebude vyznávačom moderných až futuristických trendov. Základom rustikálneho štýlu je klasika, dôraz na prírodné materiály a spolupráca s vidieckym štýlom doplneným o vintage prvky. Jednoducho povedané, fanúšikom rustikálnych príbytkov sa páčia duchaplné príbytky, ktoré sú presným opakom umelého gýču.
Návrat do minulosti v znamení klasiky
Elegancia rustikálneho štýlu pramení z klasiky, ktorá ovláda celé interiéry zariadené v tomto duchu. Charakteristický je návrat do minulosti, s ktorým sa spája prikladanie dôrazu na staré predmety dýchajúce históriou a vidiekom. Jedinými modernými prvkami v týchto príbytkoch sú spotrebiče, no aj tie sa často vyberajú s citom pre klasiku.
Levanduľa: Pestovanie, liečivé účinky, strihanie a rozmnožovanie
Levanduľa je obľúbeným polokerom v záhradách. Viete, aké liečivé účinky má levanduľa? Viete, ako ju pestovať, rozmnožovať alebo hnojiť?
V hlavnej úlohe sú prírodné materiály
Milovníci rustikálneho štýlu si svoje príbytky nevedia predstaviť bez prírodných materiálov, najmä dreva. Okrem podláh a masívneho nábytku využívajú aj drevené doplnky či drevené kuchynské náradie. Prítomnosť prírodných materiálov sa však prejavuje ešte hojnejšie, a to v podobe uplatnenia rôznych textílií, koží aj kovových dekorácií.
Rustikálny štýl je charakteristický…
Rustikálny štýl síce môže kombinovať viacero štýlov, no striktne odmieta futuristické prvky spojené s umelými doplnkami a prehnane gýčovými dekoráciami. Príbytky zariadené v tomto štýle pripomínajú skôr život spred niekoľkých desaťročí s výrazným vplyvom vidieckeho prostredia. Práve to ich v dnešnej dobe plnej gýču robí výnimočnými a stále viac žiadanými.
Autor textu: Róbert Bosák
Zdroj obrázkov: Westwing