Sťahovanie Plusim

Balenie pred sťahovaním: Ako zabaliť krehké predmety?

Reklamný článok - 17. marca 2024 - 321. zobrazení

Sťahovanie sa často spája s rôznymi obavami. Nejde totiž iba o to, či všetko zvládnete zabaliť a previezť, alebo vašu fyzickú kondíciu, ale aj o to, aby sťahovanie „prežili“ všetky krehké predmety. Prinášame vám praktické tipy, vďaka ktorým zvládnete presťahovať všetky poháre, zrkadlá, riady či iné predmety náchylné na rozbitie pohodlne a bez ujmy.

S blížiacim sa začiatkom sťahovania sa oplatí zháňať obalový materiál čoraz intenzívnejšie. Týka sa to najmä všetkých, ktorí sa rozhodli vziať sťahovanie bytov do vlastných rúk. Očakávania sú veľké, máte pred sebou náročnú úlohu a nechcete predsa nič zanedbať. Napriek tomu sa ale môže stať, že niektoré vaše obľúbené veci počas sťahovania utrpia ujmu a v tom najhoršom prípade sa s nimi budete musieť rozlúčiť.

Sťahovanie ale vôbec nemusí byť nočná mora, a to najmä po správnej príprave. Úzkostlivé obavy o všetko rozbitné vám v tomto smere nepomôžu, ak ale krehké predmety správne zabalíte, riziko ich poškodenia výrazne znížite.

Plusim

Neimprovizujte, ale stavte na kvalitný obalový materiál

Prioritou pri balení krehkých predmetov, či už ide o sťahovanie kancelárií alebo bežných domácností, je predovšetkým zabezpečiť, aby pri eventuálnom náraze, otrase alebo menej šetrnom zaobchádzaní neutrpeli. Kvalitný obalový materiál však rôzne improvizované riešenia nenahradia, o to viac pri krehkých predmetoch. Výber krabíc a ďalšieho baliaceho materiálu tak netreba podceňovať.

Na tento účel sú ideálne kartónové krabice s hrubšími stenami, používajú sa tiež tzv. dvojité krabice, ktoré dokážu nárazy lepšie utlmiť a sú odolnejšie voči prierazom. Netreba šetriť ani bublinkovou fóliou, ktorou je vhodné jednotlivé predmety obaliť. Istým kompromisom môžu byť v tomto smere aj staré noviny či baliaci papier, ale z pohľadu ochranných vlastností sa bublinkovej fólii nevyrovnajú.

Správne označenie síce neochráni, ale pomôže

K obalovému materiálu si nezabudnite zaobstarať aj nálepky „krehké“, a to bez ohľadu na to či sa sťahujete svojpomocne, alebo využijete sťahovaciu službu. Pri množstve krabíc totiž ľahko zabudnete, kam ste dali tú vzácnu porcelánovú vázu po babke.

Krehké položky baľte zvlášť

Pri balení krehkých vecí je lepšie, ak každú zabalíte zvlášť. Nešetrite pri tom obalovým a tlmiacim materiálom. V tomto smere teda jednoznačne platí, že radšej viac ako menej, a potom ľutovať.

Sťahovanie Plusim krabica

Zabráňte nechcenému pohybu v krabici

Pri ukladaní do krabice je potrebné nájsť vhodný kompromis. Nemala by byť príliš plná, tak aby boli krehké predmety na sebe natlačené, a zároveň by v nej uložené predmety nemali „lietať“. Medzery preto vyplňte tlmiacim materiálom, pričom pomôcť si môžete aj kusmi oblečenia či ponožkami.

Pamätajte na správne rozmiestnenie

Kľúčom k úspechu je aj správne rozmiestnenie krehkých predmetov a rozloženie hmotnosti. Krehké predmety ukladajte do krabice rovnomerne a zároveň na ne neukladajte nič ďalšie. Predmety najviac náchylné na poškodenie ukladajte ideálne navrch krabice. Na krabice s krehkými predmetmi rovnako nič neukladajte a pri preprave si dajte zvlášť pozor na zabezpečenie pred nechceným pohybom.

Prípadná škoda nemusí tak zabolieť, ak máte poistenie

Ak sa počas sťahovania nedopatrením rozbije niečo, čo ste zdedili, len ťažko takúto stratu vyčíslite v peniazoch. V každom prípade sa však oplatí premýšľať pred sťahovaním na poistenie rizík. Poistenie je mimochodom samozrejmosťou aj v prípade, že sa rozhodnete využiť profesionálne sťahovacie služby.

  • Kategórie

Podobné články