Novinka – visiace svetielka

Vysnená dievčenská izba

Redakcia - 28. marca 2013 - 3324. zobrazení

Ste mladí rodičia s malou dcérkou, ktorá vám dennodenne píli uši, že chce lepšiu izbu? Alebo ste manželia, ktorí ešte len plánujú nový prírastok do rodiny a rátajú s dievčatkom? Nech je to akokoľvek a vy sa snažíte prísť na to, ako vyčarovať vašej ratolesti na tvári široký úsmev, prečítajte si náš článok a o inšpiráciu máte postarané.

V prvom rade si treba zapamätať jeden zásadný fakt o malých dievčatách, ktorý je dôležitý pri zariaďovaní ich izby. Je potrebné veľa priestoru, veľa zásuviek, veľa poličiek. Pýtate sa prečo? Dievky v takomto veku majú tendenciu požadovať každú peknú hračku, ktorú uvidia v obchode a práve preto je nevyhnuté mať veľa voľných skríň kam ich potom uskladniť.

dievcenska-izba

Aké farby sú najviac v obľube? V tínedžerskom veku je ťažké odhadnúť, ktoré odtiene mladí preferujú, no pri malých deťoch to vôbec nie je náročné, obzvlášť pri malých dievčatách. Ich jedinou vysnívanou, dokonalou farbou je ružová či akýkoľvek iný odtieň ružovej.

pastelove-farby

Záleží od vás nakoľko holdujete tejto farbe. Ak vám prekáža a sami uprednostňujete niečo iné, steny môžete ponechať v bielej farbe a len samotný nábytok zvoliť v ružových farbách, aby ste ich v budúcnosti nemuseli stále premaľovávať. Vhodnou voľbou však môžu byť jemné pastelové farby, ktoré nie sú až také výrazné, no dokonale doplnia celkový vzhľad izby. Pozitívom je, že s ružovou viete veľmi ľahko skombinovať aj ďalšie farby, ako napríklad žltú či zelenú.

zlta-izba

Pri zariaďovaní dievčenskej izby je nevyhnutné vedieť, že v očiach malého dievčatka nič nie je príliš gýčové.  To znamená, výrazné krikľavé farby sú v úplnom poriadku. Či ich aplikujete v menšej alebo vo väčšej miere, je už len na vás. Nesmie chýbať posteľ  s malými vankúšikmi a plyšovými macíkmi na ozdobu.

detska-postel

Písaní stôl zásadne umiestnite len v blízkosti okna, aby malo vaše dieťa pri čítaní či pri robení si úloh čo najlepšie svetlo a nekazilo si tak oči. Malá stolová lampička je samozrejmosťou. V súčasnosti už nájdete v obchode množstvo rozličných osvetlení od výmyslu sveta, stačí si len vybrať. Navrhujeme niečo vo výraznej ružovej farbe, aby to na stole vyniklo. Na stene nesmie chýbať nástenka, obrázky, či zarámované fotky.

exquisite

Na zem odporúčame nejaký väčší huňatý koberec (nie v bledej farbe, aby ste ho nemuseli každý deň čistiť), ktorý si vaše dievčatko určite zamiluje. Posledným doplnkom, ktorý nesmie chýbať v žiadnej dievčenskej izbe, je zrkadlo. Ak ide o rozľahlejší priestor, pokojne môžete kúpiť väčšie zrkadlo na stojane a umiestniť ho pri skrini, no ani zrkadlo na stene nijako  nepokazí celkový dojem.

ruzova-izba

Ak sa budete riadiť naším článkom a zoberiete si k srdcu niektoré naše návrhy, podarí sa vám vytvoriť perfektnú izbu, ktorú si vaše dievčatko zamiluje na prvý pohľad. Pamätajte, v detstve trávi veľa času práve vo svojej izbičke, postarajte sa preto o to, aby sa tam cítilo čo najlepšie a za to sa vám potom odvďačí širokým úsmevom.

Foto: missourifurniture.com

  • Kategórie

Podobné články