Detská izba vo vidieckom štýle

Reklamný článok - 17. júna 2015 - 3887. zobrazení

Príchod nového člena rodiny na svet znamená veľkú radosť. S narodením bábätka Vás však čakajú aj určité povinnosti. Jednou z nich je zariadenie detskej izby. Detská izba dokáže zažiariť v rôznych štýloch.

Ak túžite po jemnosti, niečom starom a tradičnom, niečom čo bude priam dýchať rodinnou atmosférou, potom môžete staviť na vidiecky štýl.

Detská izba a výber farby

Ak ste sa rozhodli pre detskú izbu vo vidieckom štýle, potom máte takto ladenú asi celú domácnosť. Prvé prípravy môžu začať výberom farby do izby. Nový človiečik symbolizuje niečo čisté, jemné a krehké. Preto by sme mali voliť aj neutrálne príjemné farby, ktorými nič nepokazíme a ľahko k nim zladíme ostatný nábytok. Nikde nie je napísané, že detská izba musí byť vymaľovaná na ružovo alebo na modro, obzvlášť ak ešte neviete pohlavie dieťatka, alebo ho vedieť nechcete.

nostalgicka-dojcenska-izba

Ideálnym riešením je biela. Veľmi obľúbenou farbou sa stala aj svetlučko sivá, ktorá sa ľahko ďalej kombinuje. Ak chcete niečo žiarivé môžete staviť napríklad na svetlučko žltú. Nič nepokazíte ani jemnými hnedými, či slonovinovou farbou alebo krémovou. Dôležité je, aby boli farby upokojujúce a aby tvorili jednotný celok, ktorý nebude pôsobiť rušivo.

Nábytok

Vidiecky štýl je typický mohutným dreveným nábytkom. Do detskej izby je zaujímavou možnosťou zvoliť biely nábytok. Na tmavšom podklade alebo pri farebných stenách vynikne a môžete ho postupom času ľahko kombinovať podľa potrieb. Ak sa napríklad rozhodnete neskôr izbu vymaľovať inou farbou, nemusíte automaticky meniť aj nábytok.

kompas-cer

Ďalšou možnosťou sú rôzne odtiene dreva. Na bielych stenách alebo na svetlejších farebných odtieňoch vynikne práve tmavší nábytok.

vintage-detska-postielka

V súčasnosti viete nakúpiť rôzne komody, skrine ako aj postieľku v najrôznejších odtieňoch. Skvelým nápadom je využiť komodu, ktorá má zároveň prebaľovací pult. Tento kúsok spĺňa hneď dve dôležité funkcie – máte prebaľovací pult a zároveň doň môžete odložiť detské oblečenie.

Postieľka

Vidiecky štýl miluje zaoblené tvary, čo je veľmi výhodné najmä pre tých najmenších. Pri oblých tvaroch hrozí menej buchnutí. Postieľka by mala byť masívna a zároveň pohodlná tak, aby ste dopriali svojmu dieťaťu všetko pohodlie. Môžete nad ňu umiestniť baldachýn, ktorý dotvorí celkový estetický zážitok. Ak si dáte k postieľke pohodlné kreslo, určite ho oceníte najmä pri kojení a prebdených nociach pri Vašom dieťati.

dojcenska-izba

Na záver ešte dodáme pár tipov na rozmiestnenie nábytku. Postieľku uložte dostatočne ďaleko od okna, aby na Vaše dieťatko zbytočne nefúkalo alebo aby naň nesvietilo príliš veľa slnka. Zároveň je to preventívne, bezpečnostné opatrenie v čase, keď je Vaše dieťa už staršie a má chuť objavovať všetko nepoznané. Pri výbere nábytku dbajte na to, aby bol natieraný, resp. jeho povrch upravovaný nezávadným a bezpečným prípravkom. Ako všetci dobre vieme, deti radi ochutnávajú všetko čo im príde pod ruku a nábytok – najmä postieľka nie je žiadnou výnimkou.

Text: Martina Zvolanská    Zdroj foto: RH baby & child

  • Kategórie

Podobné články