Detská izba vo vintage štýle

Detská izba vo vintage štýle

Redakcia - 27. apríla 2019 - 8752. zobrazení

Príchod nového člena rodiny na svet znamená obrovskú radosť. S narodením bábätka sú však spojené aj určité povinnosti. Jednou z takýchto povinností je aj zariadenie detskej izby. Detská izba dokáže zažiariť v rôznych štýloch, avšak detská izba vo vintage štýle má svoje jedinečné čaro a v niektorých z vás navodí aj nostalgickú atmosféru…

Detská izba vo vintage štýle? Akú farbu vybrať?

Ak ste sa rozhodli zariadiť detskú izbu vo vintage štýle, potom máte takto ladenú pravdepodobne asi celú domácnosť. Akú farbu by však mala mať detská izba vo vintage štýle? Váš nový prírastok do rodiny symbolizuje niečo čisté, jemné a krehké. Práve preto by ste mali zvoliť neutrálne a príjemné farby, ktorými nič nepokazíte a poľahky k ním zladíte aj ostatný nábytok. Nikde nie je napísané, že detská izba vo vintage štýle musí byť vymaľovaná na ružovo alebo na modro, obzvlášť vtedy, ak ešte neviete pohlavie vášho dieťatka.

Detská izba vo vintage štýle

Ideálnym riešením je biela. Veľmi obľúbenou farbou sa stala aj svetlučko sivá, ktorá sa ľahko ďalej kombinuje. Ak chcete niečo žiarivé môžete staviť napríklad na svetlučko žltú. Nič nepokazíte ani jemnými hnedými, či slonovinovou farbou alebo krémovou. Dôležité je, aby boli farby upokojujúce a aby tvorili jednotný celok, ktorý nebude pôsobiť rušivo.

Aký zvoliť nábytok?

Vintage štýl je charakteristický predovšetkým rustikálnym a mohutným dreveným nábytkom. Do detskej izby je zaujímavou možnosťou výber bieleho nábytku. Na tmavšom podklade alebo pri farebných stenách biely nábytok vynikne a môžete ho postupom času ľahko kombinovať podľa vašich potrieb. Ak sa napríklad rozhodnete neskôr detskú izbu vymaľovať inou farbou, nemusíte automaticky meniť aj nábytok.

Detská postieľka - detská izba vo vintage štýle

Ďalšou možnosťou sú rôzne odtiene dreva. Na bielych stenách alebo na svetlejších farebných odtieňoch vynikne práve tmavší nábytok. V súčasnosti si môžete zakúpiť rôzne komody, skrine ako aj samotnú detskú postieľku v najrôznejších farebných odtieňoch. Skvelým nápadom je využiť komodu, ktorá má zároveň prebaľovací pult. Tento kúsok spĺňa hneď dve dôležité funkcie – jednak máte prebaľovací pult a zároveň doň môžete odložiť detské oblečenie.

Detská izba vo vintage štýle a výber detskej postieľky

Vintage štýl sa vyznačuje zaoblenými tvarmi, čo je praktické najmä pri tých najmenších. Pri oblých tvaroch totižto hrozí menej nepríjemných úrazov. Detská postieľka by mala byť masívna, ale zároveň pohodlná, aby ste dopriali svojmu dieťaťu všetko pohodlie. Môžete nad ňu umiestniť baldachýn a detská izba vo vintage štýle dostane úplne iný estetický rozmer. Ak si dáte k detskej postieľke pohodlné kreslo, určite ho oceníte najmä pri prebdených nociach pri vašom dieťati.

Dojčenská izba - detská izba vo vintage štýle

Na záver ešte poradíme ohľadom umiestnenia detskej postieľky. Detskú postieľku umiestnite dostatočne ďaleko od okna, aby na vaše dieťatko zbytočne nefúkalo alebo, aby naň nesvietilo príliš veľa slnka. Zároveň je to aj preventívne a bezpečnostné opatrenie najmä v čase, keď je vaše dieťa už staršie a má chuť objavovať všetko nepoznané.

Náš TIP na obľúbené vintage postieľky

Biela postieľka

Modrá postieľka

Ružová postieľka

Detská postieľka biela - detská izba vo vintage štýle
Hodnotenie

Cena: od 140.00 €

Detská postieľka modrá - detská izba vo vintage štýle
Hodnotenie

Cena: od 131.90 €

Detská postieľka ružová - detská izba vo vintage štýle
Hodnotenie

Cena: od 387.00 €

Ikona žiarovkaUžitočný TIP na záver: Pri výbere nábytku dbajte na to, aby bol natieraný, resp. jeho povrch upravovaný nezávadným a bezpečným prípravkom. Ako všetci dobre vieme, deti radi ochutnávajú všetko, čo im príde pod ruku a nábytok – najmä postieľka nie je žiadnou výnimkou.

Text: Martina Zvolanská    Zdroj foto: RH Baby & Child

  • Kategórie

Podobné články