Dekorácie vo vintage štýle

Redakcia - 8. februára 2016 - 2620. zobrazení

Súčasťou každej domácnosti sú okrem iného vybavenia aj dekorácie. Môže ísť o rôzne maličkosti, ale aj dizajnové kúsky ako napríklad vázy, obrúsky či rôzne fotorámčeky v poličkách. Viete si predstaviť, že by ste doma nemali žiadne tieto „drobnosti“, ktoré dotvárajú celkovú atmosféru domova? Pre veľkú obľubu vintage štýlu sa budeme dnes venovať práve dekoráciám v tomto štýle.

Navoďte atmosféru pokoja

Ste milovníkom vintage štýlu a milujete závan minulosti? Potom si s najväčšou pravdepodobnosťou potrpíte aj na doplnky v tomto štýle. Ak zariaďujete vašu domácnosť a neviete čo všetko ju môže skrášliť, čítajte ďalej. Na trhu je v súčasnosti množstvo doplnkov. Do svojej domácnosti si môžete vybrať rôzne lampy či vankúše. Ak máte retro sedaciu súpravu, určite sa na nej budú vynímať aj krásne vankúše s nádychom minulých dôb. Na stolíku sa zase bude vynímať retro lampa, položená na krásnom obrúsku, ktorá vám spríjemní dlhé večery. Skvelou dekoráciou je napríklad starý budík. Spomínate si ešte na detské časy, kedy vás cez prázdniny u babičky budil veľký budík? Aj takýto kúsok sa môže skvele hodiť do vašej spálne či obývačky.

fajky-dekoracie

Kde nájsť najlepšie kúsky?

Toto je asi najčastejšia otázka, ktorá víri hlavou všetkým vintage nadšencom. Možností je viacero. Ak ešte máte starých rodičov, môžete skúsiť „prekutrať“ pôjd. Možno na ňom nájdete mnoho vzácnych kúskov, ktoré budú originálne a aj funkčné. Ak nie, tak si ich môžete dať opraviť. Skúste tiež rozhodiť siete. Teraz nemáme na mysli rybárske siete, ale skúste sa opýtať svojich priateľov a známych, či nemajú nejaké staré kúsky, ktoré nepotrebujú. Možno sa budete diviť, ale aj tu sa môžu nájsť hotové skvosty. Ak by vám nevyšla ani jedna zo spomínaných možností, potom môžete využiť klasické obchodné siete. V súčasnosti je trh priam presýtený rôznymi doplnkami a dekoráciami. Množstvo pekných vecí nájdete aj na internete. Prípadne si môžete skúsiť niečo vyrobiť sami.

retro-kufre

Pri hľadaní tých správnych doplnkov vám držíme palce. Hlavne nezabúdajte na heslo: Kto hľadá, ten nájde.

  • Kategórie

Podobné články