Na čo nezabudnúť pri zariaďovaní obývačky?

Reklamný článok - 24. februára 2020 - 1896. zobrazení

Presťahovali ste sa do nového a zostáva vám zariadiť tú najťažšiu a zároveň aj najpodstatnejšiu časť bývania? Pri organizovaní obývačky by ste mali využiť týchto pár rád.

V obývacej izbe trávime pomerne veľa času a výber nábytku by sme nemali vôbec podceniť. Práve ten by mal byť totiž jednou z našich najdôležitejších investícii. Nájsť tú správnu sedaciu súpravu sa nám možno zdá na prvý pohľad pomerne jednoduché, pokiaľ situáciu neberieme zodpovedne, neskôr môžeme náš konečný výber sedačky skutočne ľutovať.

Pozor na priestorové riešenie

Máte jasnú predstavu o sedačke v tvare písmena U. Objednali ste si ju a po umiestnení ste zostali nemilo prekvapení. Daná pohovka totiž natoľko zaplnila voľný priestor, že by fungovanie v obývacej izbe bolo priveľmi obmedzujúce. Neostávalo vám nič iné, len danú pohovku vrátiť a obzerať sa po menšej.

Kým pri izbách s väčšími rozmermi nemusíte riešiť centimetrové rozdiely, pri menších obývačkách by ste mali mať jasnú predstavu o tom, kam danú sedačku umiestnite a akú veľkosť si vôbec zvolíte. Neprispôsobujte sa nábytku vy, ale vyberajte si taký, ktorý sa prispôsobí vám.

Potenciál sedacej súpravy

Aby ste naplno mohli využiť potenciál sedacej súpravy, nestačí sa len riadiť rozmermi izby. Bude obývačka slúžiť aj ako miesto na príležitostné prespanie známych alebo máte na to vyhradenú inú izbu? Aj podľa toho by ste mali sedačku totiž prispôsobiť. Extra úložný priestor sa vám skvele hodí na uskladnenie perín a rozkladacia pohovka zase zaručí maximálne pohodlie aj vášmu hosťovi.

Tipy a triky ako zariadiť malú obývačku

Aj malá obývačka môže pôsobiť otvorene a ponúknúť dostatočné množstvo priestoru. Viete ako na to? Ako efektívne zariadiť malú obývačku?

Obývačka

Neobmedzenosť výberu

Pri sedacích súpravách sa často nemusíte riadiť len aktuálnou ponukou. Na výber máte totiž aj rôzne farby a spracovania, no vyskladať si môžete sedaciu súpravu aj podľa vlastných predstáv. Pri výbere tej pravej sedacej súpravy a ďalšieho vhodného nábytku do obývačky sa môžete inšpirovať aj na mojinterier.sk.

Zdroj foto: photographee.eu / shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články