Umývačka riadu

5 dobrých rád pri výbere umývačky riadu

Reklamný článok - 22. júna 2019 - 2564. zobrazení

Máte plné zuby nekonečného drhnutia špinavého riadu? Robia vám saponáty na umývanie riadu problémy s pokožkou? Ak ste si práve spomenuli na seba, je na čase kúpiť umývačku riadu. Spotrebič, ktorý sa postupom času stal každodenným pomocníkom domácností po celom svete. Výber umývačky riadu, takisto ako výber akéhokoľvek iného spotrebiča treba zvážiť.

V súčasnosti máte na výber obrovské množstvo umývačiek s funkciami od výmyslu sveta. Na čo by ste sa teda mali pri výbere umývačky riadu zamerať? Poskytneme vám niekoľko užitočných rád, ktoré vám uľahčia výber nového pomocníka do vašej domácnosti.

1. Kapacita umývačky riadu

Kapacita umývačky riadu býva v počte súprav riadu. Takéto súpravy zahŕňajú taniere, poháre, príbory, nie však hrnce. Podľa počtu členov vašej rodiny jednoducho vyberiete tú správnu kapacitu. Umývačky riadu široké 60 cm môžu ponúknuť  priestor až pre 15 súprav riadu, ale ak je vaša rodina menšia, postačí aj umývačka široká 45 cm, ktorá ponúka priestor až pre 11 súprav.

Zvážte počet členov vašej domácnosti a počet jedál, ktoré štandardne skonzumujú, samozrejme, ak máte dostatok priestoru môžete si zaobstarať aj dve menšie umývačky namiesto jednej väčšej.

Jedna súprava riadu obsahuje: veľký tanier, hlboký tanier, malý tanier, hrnček, pohár, vidlička, nôž a lyžica

na riad

Niekoľko ďalších vecí, rád a funkcií, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere umývačky riadu:

2. Úspora energie

Nezabúdajte ani na energetický štítok, ktorý vám toho veľa o umývačke prezradí.

Čím nižšie čísla sa na energetickom štítku nachádzajú, tým úspornejšia umývačka je. Na štítku sa uvádza spotreba vodyspotreba energie. Obe hodnoty sa uvádzajú za 280 cyklov.

3. Variabilné rozloženie riadu

Ak máte veľa rôznych kusov riadu, ktoré vyžadujú preskupenie vo vašej umývačke, zvážte nákup modelu s viacerými možnosťami rozloženia alebo odnímateľnými policami a košmi.

4. Umývacie programy

Ďalšiu vec, ktorú by ste mali zvážiť sú umývacie programy. Umývacie programy určujú teplotu vody či hlučnosť umývačky. Na trhu môžeme nájsť umývačky s bohatým výberom programov, ale aj také, ktoré automaticky nastavia program. Prirodzene, modely s veľkým výberom programov sú drahšie, ale zato úspornejšie. Tieto modely vám môžu ušetriť značné množstvo peňazí ročne.

5. Aký typ umývačky by ste vlastne mali kúpiť?

Podľa toho, koľko daná umývačka zaberie miesta, prípadne, kde môžete umývačku umiestniť, máte možnosť vybrať si voľne stojacu, vstavanú alebo stolovú umývačku riadu.

Voľne stojacu umývačku môžete umiestniť kdekoľvek. Inštalácia je jednoduchá. Výhodou je, ak by ste si rozmysleli umiestnenie umývačky a chceli by ste ju ako súčasť kuchynskej linky, ich horná doska je často odnímateľná a môže byť nahradená kuchynskou linkou.

Tieto umývačky sú ovládané tlačidlami a displejom na prednej strane. Vstavaná umývačka riadu je určená pre doplnenie kuchyne. Na umývačke môžete tiež prirobiť dvierka v dizajne vašej kuchyne a vaša umývačka bude dokonale ladiť s vašou kuchyňou. Tieto modely majú väčšinou ovládacie tlačidlá na čele alebo hrane dvierok, teda máte možnosť vybrať pre vás pohodlnejší variant.

Umývačka riadu

Stolové umývačky sú praktické a svojou veľkosťou ideálne. Takúto umývačku môžete použiť vo svojej kancelárii alebo na chate. Tento model je obľúbený aj u študentov, ktorí trávia väčšinu svojho času na internáte. Vo všeobecnosti stolové umývačky riadu môžete umiestniť na akomkoľvek mieste, kde dokážete priviesť vodu, odpad a elektrickú energiu.

Ak ešte stále nie ste úplne rozhodnutý o kúpe umývačky riadu, máte možnosť prečítať si množstvo recenzií, ktoré vám môžu pomôcť rozhodnúť sa. Vyrátajte si tiež akú úsporu vodu elektrickej energie by ste dosiahli pri jej používaní.

  • Kategórie

Podobné články