Doplnky do kúpeľne

Ako vybrať najkrajšie kúpeľňové doplnky

Reklamný článok - 25. augusta 2022 - 1096. zobrazení

Kúpeľňové doplnky majú hneď dve dôležité úlohy – praktická a estetická. Správne vybrané kúpeľňové doplnky tak premenia vašu kúpeľňu na štýlové miesto a zároveň zvýšia váš komfort. Aké doplnky by nemali chýbať vo vašej kúpeľni a ako ich vybrať?

Čo by nemalo v kúpeľni rozhodne chýbať

Ako sme už spomínali vyššie, doplnky do kúpeľne sú v prvom rade praktickou záležitosťou. Či už ide o mydelničku, stojan na zubné kefky alebo poličky, všetci nám pomáhajú cítiť sa v kúpeľni komfortnejšie. Predtým, ako sa vydáte na nákup doplnkov do kúpeľne si spíšte zoznam pomocníkov, ktorí by v tej vašej určite nemali chýbať. Môže ísť napríklad o:

 • uteráky,
 • koberčeky,
 • stojany na zubné kefky,
 • držiaky na uteráky,
 • poličky,
 • vešiaky,
 • krabičky,
 • kôš na bielizeň,
 • dávkovač tekutého mydla,
 • odpadkový kôš
 • mydelničku.

Najmä v menších nehnuteľnostiach tvoria kúpeľňa a WC jednu miestnosť. V tomto prípade nezabudnite na nákup doplnkov ako je držiak na toaletný papier, WC kefa či napríklad paraván alebo skrinka, ktoré esteticky rozdelia vašu kúpeľňu na 2 rôzne celky.

Romantickú atmosféru kúpeľne podčiarknu vonná sviečka alebo osviežovač vzduchu. Zároveň sa postarajú aj o príjemnú osviežujúcu vôňu.

Jednotný štýl je základ pre modernú kúpeľňu

Ponuka bytových doplnkov je naozaj pestrá. Vybrať si vhodné doplnky presne podľa svojich predstáv, tak rozhodne dnes nie je žiadny problém. Problém väčšine z nás však robí ladenie doplnkov. Aby kúpeľňa nepôsobila preplácane a držala si jednotnú líniu, všetky doplnky by mali spolu tvoriť jednotný celok. A to ako materiálovo, tak aj dizajnovo.

Najjednoduchšie bude nakúpiť potrebné vybavenie kúpeľne na jednom mieste. Všetko potrebné nájdete v špecializovaných obchodoch zameraných na zariaďovanie kúpeľní, obchodoch s nábytkom a bytovými doplnkami, ale aj v niektorých supermarketoch. To, kam sa vyberiete na nákup, teda závisí najmä od vášho rozpočtu. Ak hľadáte skôr lacné, ale stále esteticky veľmi pekné zariadenie do kúpeľne, pozrite si napríklad Tesco leták. Aktuálne práve v obchodoch Tesco prebieha akcia na doplnky do kúpeľne.

Bytové doplnky F&F Home sú známe dobrou kvalitou za prijateľné ceny. A z jedného dizajnu Tesco zvyčajne ponúka viacero farebných kombinácií a všetky doplnky ladia medzi sebou ako celok. A to je presne to, čo robí kúpeľňu dizajnovou.

Uprednostnite kvalitu pred kvantitou

Na prvý pohľad sa môže zdať, že v kúpeľni toho potrebujete mnoho. Taká škatuľka, taká podložka… No opak je pravdou. Aby kúpeľňa nepôsobila preplácane, uprednostnite ľudovú múdrosť – menej je viac.

Vyberajte doplnky naozaj najmä z praktického pohľadu. Použite vyššie spomínaný zoznam všetkého, čo potrebujete z praktického hľadiska. A ak sa niečo naň nedostane, znamená to, že to nepotrebujete.

Ak chcete, aby vaša kúpeľňa pôsobila štýlovo, vyberajte kvalitné doplnky. Neznamená to, že máte za ne utratiť stovky eur. Nepreceňujte však ich spracovanie a použitý materiál. Rozdiel medzi dvoma košmi na bielizeň môže byť na prvý pohľad len pár eur. No v skutočnosti ten druhý môže byť z kvalitnejšieho materiálu a opotrebuje sa omnoho pomalšie.

Vhodnými materiálmi kúpeľňových doplnkov sú rôzne látky, drevo, plast, kov ako je napríklad aj mosadz.

Rastliny v kúpeľni?

Trendom posledných rokov sa stalo pestovanie rastlín aj v kúpeľni. Rastliny vedia kúpeľňu krásne oživiť a vytvoriť príjemné relaxačné prostredie. Nie všetky rastliny si však zvládnu poradiť s horúcim a vlhkým prostredím, aké je pre kúpeľne typické. V mnohých kúpeľniach sa navyše nenachádza ani žiadne okno.

Výber rastlín do kúpeľne preto treba prispôsobiť týmto „nehostinným“ podmienkam. Poradia si s nimi napríklad rôzne druhy papradí, svokrine jazyky, filodendrony a množstvo ďalších rastlín.

Zariaďovanie kúpeľne pozostáva štandardne z dvoch častí. Výber sanity a dizajnu, dozariadenie doplnkami. Nehovoríme, že výber sanity z estetického hľadiska nie je dôležitý, no práve kúpeľňové doplnky sú to, čo spraví aj z na prvý pohľad nudnej kúpeľne miesto, kde sa budete cítiť príjemne a doma. Každý pobyt v kúpeľni, či už pôjde o rýchle ranné prebratie alebo relaxačný večerný kúpeľ, budú pri správnom zariadení kúpeľne neopakovateľným zážitkom. Nepodceňte preto pri výbere aj na prvý pohľad malé detaily.

Zdroj obrázka: Pixabay.com

 • Kategórie

Podobné články