Rohová sedačka

Presvedčte sa, že aj luxusná a multifunkčná pohovka môže byť vaša srdcovka

Reklamný článok - 26. apríla 2021 - 1278. zobrazení

Aby ste si vo svojom dome vytvorili príjemnú atmosféru, musíte si zvoliť nielen vhodné farby a materiály, ale aj správny nábytok. Veľmi dôležitým kusom je v tomto smere určite aj pohovka, z ktorej sa v priebehu niekoľkých minút stane vaša srdcovka.

Modelov a konfigurácií je na trhu naozaj veľa. Aby ste sa ale rozhodli, ktorý je pre vás ten pravý a prinesie vám skutočný relax a pohodu, mali by ste poznať niekoľko veľmi dôležitých detailov.

Jednoducho ju zladíte s celým interiérom

Aby ste svoje rozhodnutie neskôr neľutovali, najlepšie je vyberať pohovky súčasne so zvyškom vybavenia alebo ich zladiť s existujúcim štýlom interiéru. Aby všetko vyzeralo harmonicky, pohovka by mala byť kombinovaná s nábytkom a nevyčnievať zo štýlu miestnosti. Farba je tiež dôležitým bodom pri výbere.

Vďaka kontrastu konkrétnych odtieňov môžete jej krásu vyzdvihnúť. Výberom svetlých farieb sa dá zase priestor opticky zväčšiť alebo objekty zvýrazniť. Záleží na tom, čo od pohovky a jej okolia požadujete. Veľmi často sa z nej stáva aj kvalitná posteľ.

Oceníte jej špecifické vlastnosti

Výhodou množstva modelov tohto typu nábytku je, že si môžete vybrať zo širokého sortimentu tvarov. Moderné rohové sedačky šetria priestor, no dokážu si vďaka svojmu originálnemu tvaru a rozmerom vydobyť v priestore dominantné postavenie a vytvoriť zároveň jednotlivé zóny bez použitia zložitých priečok a veľkých stavebných zásahov.

V prípade potreby je možné pohodlnú sedačku premeniť na luxusné lôžko, na ktorom sa dobre vyspia nielen vaši hostia, ale aj vy. Mnohé z nich slúžia aj iným účelom, pretože sú vybavené veľkým úložným priestorom.

Ako pestovať kalanchoe v interiéri?

Poznáte izbovú rastlinu s názvom kalanchoe? Akú starostlivosť si vyžaduje táto exotická izbová rastlina? Aké druhy kalanchoe poznáme?

Kvitnúce kalanchoe

Získate viac miesta

Jednou z najväčších výhod nielen rohovej pohovky, ale aj iných čalúnených modelov je skutočnosť, že sa na ňu zmestí veľa ľudí. Z tohto dôvodu sú pre vás takéto sedačky skvelou voľbou, ak máte malú obývaciu izbu, ale veľa hostí. Umiestnenie priestrannej pohovky do miestnosti vám dáva dostatok miesta pre to, aby ste si všetci mohli pohodlne sadnúť bez toho, aby ste museli hľadať ďalšie stoličky a náhradné riešenia.

Výhody určite nájdete aj vo vodoodolných poťahových materiáloch moderných sedačiek a iných špecifických vychytávok, ktorými disponuje čoraz viac modelov. Určite sa vďaka tomu presvedčíte, že aj nová pohovka môže byť vašou srdcovou záležitosťou.

Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články