Abstraktné obrazy

Aké obrazy sa hodia do vášho príbytku?

Redakcia - 10. augusta 2019 - 9080. zobrazení

Vedeli by ste si predstaviť váš interiér s holými stenami, bez akýkoľvek dekorácií, ktoré dotvárajú celkový imidž každej miestnosti vo vašom príbytku? Bez nápaditých bytových doplnkov a dekorácií by váš príbytok zíval prázdnotou a pôsobil nudným, nezaujímavým nádychom, ktorý by postrehli aj vaši hostia… A práve to je jeden z dôvodov, prečo si väčšina z nás kupuje obrazy a skrášľujeme nimi svoje steny.

Podľa čoho vyberať obrazy?

V prvom rade si musíte uvedomiť, v akom štýle je zariadený váš interiér, prípadne konkrétna miestnosť, kam obraz plánujete umiestniť. Snažiť sa vytvoriť za každú cenu niečo nové a do rustikálnej obývačky umiestniť moderné umenie, resp. moderný obraz, môže vo vás, ale aj u vašich návštev vyvolať zmiešaný a smiešny dojem.

Maľované obrazy

Pri výbere obrazov je dovolené experimentovať, no len v rozumnej miere. Dôležité je upriamiť pozornosť na ten typ obrazov, ktoré sa hodia k vášmu nábytku, k dekoráciám a farebne ladia s odtieňmi danej miestnosti.

Náš TIP na originálne abstraktné olejomaľby od svetoznámych autorov

Ivana Olbrichtová

Andrea Ehret

Aneta Barglik

Ivana Olbrichtová obrazy
Hodnotenie

Cena: od 2200.00 €

Andrea Ehret obrazy
Hodnotenie

Cena: od 2010.00 €

Aneta Barglik obrazy
Hodnotenie

Cena: od 840.00 €

Výber obrazov do rustikálneho interiéru

Ak sa snažíte oživiť interiér izby, ktorú ste si zariadili v rustikálnom, prípadne vidieckom alebo vintage štýle, zvoľte repliky diel od starších klasikov alebo siahnite po originálnych maľbách neznámych umelcov. Je už len na vás, aký si vyberite motív, či to bude maľba zátišia, tzv. krajinomaľba alebo portrét, o ktoré rástol záujem prevažne v 18. a 19. storočí.

Maľované obrazy

V období predtým dominovali obrazy náboženského charakteru, ktoré maľoval aj jeden z významných predstaviteľov renesančného výtvarného umenia – Sandro Botticelli. Pokiaľ sa rozhodnete pre takúto „starú klasiku“, nezabudnite si prezrieť aj ponuku masívnych drevených rámov. V tomto prípade sú priam nevyhnutné a žiaduce, keďže tým vyzdvihujú samotnú krásu maľby.

Pop art – štýl, ktorý z domácnosti vyženie nudu

Chcete oživiť váš interiér? Siahnite po pop art štýle. Priekopníkom pop art štýlu bol Andy Warhol. Ako zariadiť interiér v tomto štýle?

Pop art – štýl, ktorý z domácnosti vyženie nudu

Moderný interiér, moderné obrazy…

Máte moderne zariadený interiér a hľadáte štýlové obrazy vyrážajúce dych? Ak áno, môžete si vybrať zo širokej ponuky abstraktného umenia, resp. obrazov. Moderné obrazy sa od tých starších odlišujú svojou „dokonalosťou“. Niekedy sa stáva, že pri moderných obrazoch nevidíte žiadne šmuhy štetca, akoby to bola len fotografia.

Tlačené obrazy na plátne

S tým súvisí aj narastajúci trend 21. storočia – žiadne obrazy, ale len veľké zarámované fotografie. Je len na vás čomu dáte prednosť. Niekto môže mať v obľube rôzne portréty ľudí, iný dáva prednosť maľovaným predmetom, no sú aj takí, ktorým sa najviac páči štetcom zachytená krajina.

Načo nezabudnúť pri výbere obrazov?

Ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú výber obrazov sú veľkosť, umiestnenie a cena. Pri rozhodovaní musíte vsadiť na váš „šiesty zmysel“, ktorý vám napovie, či sa na stenu obraz hodí alebo nehodí. Tento „šiesty zmysel“ sa väčšinou nemýli a práve na základe neho viete, kde bude obraz najlepšie umiestniť a inak to nie je ani v prípade veľkosti.

Obrazy na plátne

Ďalším a posledným rozhodujúcim faktorom je cena. Ak si potrpíte na kvalitné a jedinečné umelecké dielo, musíte rátať s tým, že vašu peňaženku poriadne vyprázdnite. V súčasnosti však na trhu nájdete množstvo obrazov za prijateľné ceny.

Inou alternatívou je rozhodnotie sa pre tzv. tlač na plátne. Takéto obrazy pôsobia „živým“ dojmom, avšak cena oproti klasickým olejomaľbám je o desiatky eur nižšia. Dúfame, že sme vám aspoň trochu pomohli pri výbere vhodných obrazov do vášho interiéru.

  • Kategórie

Podobné články