Skladanie puzzle

Dôvody, prečo by ste mali raz za čas skladať puzzle

Reklamný článok - 1. júna 2021 - 2481. zobrazení

Niektorí dospelí zastávajú názor, že hranie hier je pre deti a u dospelých predstavuje stratu času. Nie je to tak. Jednak si pri hrách vyvetráte hlavu a oddýchnete, na druhej strane sa môžete aj niečo nové naučiť a rozvíjať svoju pamäť a logické myslenie. Skúste si nájsť chvíľku času len pre seba, zoberte deti alebo partnera či manžela a zahrajte si niečo spolu. Uvidíte, neoľutujete!

Puzzle nie sú neznámym pojmom. Jednoduché puzzle skladajú už deti a cvičia si tak svoju pamäť a predstavivosť. Je samozrejmé, že vy nebudete skladať puzzle 30 ks. Skúste si však kúpiť napríklad puzzle 1000 ks. Bude vám to síce trvať niekoľko večerov, no ak ich budete skladať s niekým a dáte si pohár vína, uvidíte, že vás to bude baviť. Čo vám to prinesie?

Zvýšenie produktivity

Myslíte si, že skladaním strácate čas? Vôbec nie. Tým, že budete riešiť puzzle, zvyšujete svoju produktivitu. Hranie hier je príjemné odreagovanie od práce, a zároveň je to aktivita, pri ktorej neprestanete premýšľať, čo je dobré práve pre vašu produktivitu.

Zvýšenie vášho IQ

Ak malým deťom pomáha puzzle rozvíjať myslenie, prečo by nepomohlo aj vám? Pri riešení puzzle totiž neustále premýšľate nad správnymi kombináciami a trénujete tak pamäť, koncentráciu, riešenie problémov, vizuálne schopnosti. Navyše, pravidelné skladanie puzzle pomáha zvyšovať vaše IQ.

Neuveriteľné sochy z kovového odpadu

Pri pohľade na Martinetove sochy je ťažké uveriť, že sú vyrobené z kovového šrotu. Tieto dokonale zmontované sochy vyzerajú ako živé…

Edouard Martinet - vážka

Pocit oddýchnutia

Počas hrania puzzle nemyslíte na nič iné. Ste to len vy a tie malé dieliky. Je to dobrý pocit, na chvíľu nemyslieť na problémy doma či v práci. Puzzle sú takou formou oddychu, kedy sa znižuje stres, zvyšuje produktivita a stúpa sebavedomie z dobre poskladaných dielikov.

Skúste si vybrať na skladanie obrázok, ktorý sa vám páči a bude vás motivovať k tomu, aby ste ho doskladali. Nebojte sa, nikto neposkladá veľké puzzle za jeden večer. Nestresujte sa. Spravte zo skladanie puzzle svoju obľúbenú aktivitu.

Veľa šťastia pri riešení!

Zdroj obrázka: Budimir Jevtic / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články