Steny v pop-art štýle

Pop art – štýl, ktorý z domácnosti vyženie nudu

Redakcia - 5. februára 2019 - 9234. zobrazení

Mnohé súčasné interiéry podliehajú stereotypu a nezáživnému vzhľadu. Chýba im nápad, iskra a poriadna dávka odvahy, ktorá z nich vyženie nudu. Nie vždy však boli interiéry nudnými... Zlom nastal v 60. rokoch 20. storočia, kedy sa do popredia dostáva pop art štýl, ktorý je spájaný predovšetkým s osobou Andyho Warhola.

Príbeh pop artu sa začal písať v súvislosti s umením, odkiaľ sa rozšíril aj do ďalších oblastí. Jeho čaru neodolal ani interiérový dizajn, do ktorého priniesol poriadnu dávku "pokroku". Od polovice minulého storočia tak niektoré interiéry dýchajú moderným mestským štýlom, ktorý mení bývanie na epicentrum "výstrednosti", ale aj pohody.

Obývačka zariadená v pop-art štýle

Koniec všedným interiérom!

Entuziazmus, ktorý sa s pop artom spája je na nezaplatenie. Jeho rozmanitosť dodá každému príbytku druhý dych, s čím súvisí akýsi pocit znovuzrodenia. K tomu nie je potrebné nič špeciálne, stačí sa len pohrať s farbami a motívmi tak, aby výsledná kombinácia upútala pozornosť a z interiéru vyhnala nudu.

Interiér zariadený v pop-art štýle

Typické prvky pop art štýlu:

  • uplatnenie viacerých teplých odtieňov
  • atmosféru dotvárajú bodky a mozaiky
  • odporúčané sú aj komixové motívy

Štýl, ktorý miluje slobodu...

Aj keď isté zaužívané prvky sa v interiéroch navrhnutých v pop art štýle neignorujú, v žiadnom prípade nie sú povinnými. Nezabúdajme, že tento štýl bol postavený na slobode a prekračovaní hraníc.

Jediným pravidlom je skoncovať s monotónnosťou a vyhnať z domácnosti všednosť. Aj preto sa odporúča vsádzať na autentickosť, ktorá je alfou a omegou tohto bláznivého štýlu.

Plagát pop art

interactive connectionVedeli ste, že? Pop art štýl je spájaný predovšetkým s Andy Warholom, ktorého rodina pochádza zo Slovenska?

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články