Pop art – štýl, ktorý z domácnosti vyženie nudu

Pop art – štýl, ktorý z domácnosti vyženie nudu

Redakcia - 15. apríla 2017 - 6283. zobrazení

Mnohé interiéry podliehajú stereotypu a nezáživnému vzhľadu. Chýba tomu nápad, iskra a poriadna dávka odvahy, ktorá z vášho domova vyženie nudu. A na to sa ideálne hodí práve pop art.

Príbeh pop artu sa začal písať v súvislosti s umením, odkiaľ sa rozšíril do ďalších sfér. Jeho čaru neodolal ani interiérový dizajn, do ktorého priniesol riadnu dávku pokroku. Od polovice minulého storočia tak (nielen) anglické interiéry dýchajú moderným mestským štýlom, ktorý mení bývanie na epicentrum fantázie.

Pop art – štýl

Koniec všednému interiéru

Entuziazmus, ktorý sa s pop artom spája, je na nezaplatenie. Jeho rozmanitosť dodá každému príbytku druhý dych, s čím súvisí pocit znovuzrodenia. K tomu nie je potrebné nič špeciálne, stačí sa pohrať s farbami a motívmi tak, aby výsledná kombinácia upútala pozornosť a z bytu vyhnala nudu.

Pop-art štýl

Typické prvky pop artu:

– pestrofarebné variácie v každej izbe

– uplatnenie viacerých teplých odtieňov

– hojné využitie obrazov a fotografií

– atmosféru dotvárajú bodky a mozaiky

– odporúčané sú aj komixové motívy

Štýl, ktorý miluje slobodu

Aj keď isté zaužívané prvky sa v bytoch navrhnutých v pop art štýle neignorujú, v žiadnom prípade nie sú povinné. Nezabúdajme, že tento štýl bol postavený na slobode a prekračovaní hraníc. Jediným pravidlom je skoncovať s monotónnosťou a vyhnať z domácnosti všednosť. Aj preto sa odporúča vsádzať na autentickosť, ktorá je alfou a omegou tohto bláznivého štýlu.

pop-art

Tip na záver – Nad návrhom domácnosti v pop art štýle sa príliš netrápte. Majte na pamäti, že cieľom je šokovať, takže stačí skombinovať výrazné farby, doplniť ich čudnými motívmi a nuda u vás viac nemá šancu.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články