Kúpeľna - Titulná

Zariaďte si štýlovú kúpeľňu. 5 dizajnov, ktoré zvládnu aj začiatočníci

Reklamný článok - 28. septembra 2021 - 2310. zobrazení

Názvy mnohých štýlov interiérového dizajnu sú pre vás známe, ale neviete presne, aké konkrétne prvky vyžadujú, čo ešte tolerujú a ako ich vlastne vytvoriť? Ak vás čaká rekonštrukcia kúpeľne alebo jej osvieženie zmenou určitých elementov, môže to byť pre vás výzvou naučiť sa niečo o jednotlivých smeroch. V tomto článku vám predstavíme 5 z nich, ktorých vytvorenie zvládnu aj začiatočníci.

Retro kúpelňa

Retro dizajn sa pôvodne považoval za interiérový štýl mladých Američanov. Predstavte si teda kúpeľňu zariadenú podľa takejto „farebnej“ mentality, a túto charakteristiku berte doslova. Budete potrebovať nápadné elementy, ktoré sa na prvý pohľad k sebe ani nehodia, a nebojte sa šokovať kombináciou rôznych odtieňov. V tomto prípade je úplne v poriadku rozhodnúť sa pre ružové obklady na stenu k zelenému umývadlu a modrej vani. Ak sa vám tento nápad páči, navštívte internetový obchod Kachlickovo.sk, ktorý ponúka obklady rôznych veselých farieb, napríklad tyrkysová, fialová, ružová.

Kúpeľňa - 6

Retro dizajn miluje plast a organické formy. Nezabudnite ani na vytvorenie futuristického štýlu pomocou umelého osvetlenia. Ak sa rozhodnete pre tento štýl, vaši známi to nebudú mať veľmi ťažké, keď vás budú chcieť potešiť. Môžete dostať v podstate akékoľvek darčeky do kúpeľne, pri troške kreativity sa stopercentne bude hodiť do retro priestoru. Chcete to vyskúšať? Pozrite si doplnky na stránke Uzasnedarceky.sk, ktorá vás navyše môže aj inšpirovať, pretože nájdete tu naozaj jedinečné kúsky.

Kúpeľňa - 8

Stredomorská kúpeľňa

V kúpeľni zariadenej v stredomorskom alebo mediteránnom štýle sa milovníci prírody budú cítiť ako ryby vo vode. Základnými „ingredienciami“ sú drevo a kameň, ktoré môžu vystupovať ako hlavní hrdinovia na scéne dekorácií. Popritom ale môžu účinkovať aj vo vedľajších rolách na stene, vykukajúc spod obkladov na rôznych miestach, zdanlivo náhodne. Pre vytvorenie celkového útulného, teplého a komfortného dojmu charakteristickom pre tento dizajn je kľúčové to, aká dlažba je v danej kúpeľni. V ideálnom prípade imituje prírodné materiály s motívmi charakteristickými pre južanské krajiny. Ak ste vlastníkom kúpeľne s oknom, nezabudnite na živé rastliny.

Kúpeľňa - 9

Klasická kúpeľňa

Pôvod klasického interiérového dizajnu hľadajte v tej dobe, keď v domácnostiach dominovali ručné práce a remeselné výrobky. Takáto kúpeľňa je vďačná z rôznych aspektov, napríklad preto, lebo je stelesnením nadčasovej, večnej krásy v spojení s komfortom a funkčnosťou. Kvalitný koberec neutrálnej farby by v tomto prípade určite mal mať svoje miesto aj v kúpeľni. V našich končinách nie je typické umiestniť krb v tejto časti bytu, no porozmýšľajte nad nejakou alternatívou tohto elementu. Podobný efekt viete dosiahnuť aj s rímsami. Ak sa rozhodnete pre záclony, siahnite po kvetinových, čipkovaných, hodvábnych alebo so strapcami.

Kúpeľňa - 7

Minimalistická kúpeľňa

Tento interiérový trend sa mnohokrát spája so životným štýlom. Je obľúbený u tých, ktorí chcú žiť udržateľne a šetrne k životnému prostrediu, ale aj vo veľkých mestách, ktorých obyvatelia sú prestimulovaní rôznymi podnetmi. Pri zariaďovaní minimalistickej kúpeľne sa nechajte viesť dvomi princípmi, ktorými sú rytmus a symetria. V praxi to predstavuje použitie čo najmenej materiálov, elementov a ozdôb, nenápadné farby, absencia motívov alebo geometrické tvary, ako aj dokonalý poriadok a čistota. Je to asi najorganizovanejší štýl zo všetkých.

Kúpeľňa - 5

Detská izba, ktorá nadchne každého školáka

V tomto veku je nevyhnutné zabezpečiť im takú izbu, študijný kútik, inšpiratívne prostredie, ktoré učenie premieňa na vzrušujúce…

Detská izba - 2

Škandinávska kúpeľňa

Pri zariaďovaní škandinávskej kúpeľne sa sčasti môžete riadiť princípmi minimalistického štýlu. Základom je otvorený a vzdušný priestor, no na druhej strane iba v kombinácii s teplou, útulnou atmosférou. V praxi to znamená, že steny sú síce biele, ale zopár elementov môže byť odvážnejšej farby. No určite to netreba preháňať, 2-3 odtiene postačia, najlepšie také, ktoré sa k sebe hodia. Organizovanosť a čistotu doplňte farebným, ale jasným obrazom (napríklad kresba listu, stromu) alebo boho lustrom. Nezabudnite na to, že tento štýl sa k nám dostal zo severu, preto, logicky, na osvetlenie sa kladie veľký dôraz. Hlavný zdroj svetla doplňte o niekoľko ďalších menších lámp.

Kúpeľňa - 4

Zdroj fotiek: freepik.com

  • Kategórie

Podobné články