Luxusné obývacie steny

Moderným izbám pristanú jednoduché obývacie steny

Reklamný článok - 18. apríla 2019 - 13642. zobrazení

Ráz obývacích izieb sa v poslednej dobe značne zmenil. Už dávno nie sú plné mohutného nábytku od podlahy až k stropu a nezakrývajú minimálne jednu stenu obývacej izby. Takýto nábytok z našich domácností vymizol a prednosť sa dáva modernejšiemu riešeniu. Trendové sú variabilné kombinácie, ktoré umožňujú jednoduché obývacie steny zostaviť podľa vlastných potrieb. Takéto zostavy sú tvorené len z niekoľkých kusov, vďaka ktorým pôsobí obývacia izba veľmi vzdušne.

Naplánovanie obývačky

Ešte pred tým, než budete obývacie steny kupovať, dopredu si rozmyslite, aký charakter bude mať vaša obývacia izba. Je dobré si naplánovať, kde rozmiestnite jednotlivé vybavenie. Nakreslite si plánik miestnosti a rozvrhnite si ju na dané časti. Vyčleňte si miesto na sedaciu súpravu a konferenčný stolík, priestor pre televíziu a televízny stolík, hi-fi, jedálenský kút, prípadne ďalšie vybavenie, ktoré si prajete v obývacej izbe mať.

Moderné obývacie steny

Výber obývacej steny

Na základe veľkosti, ktorú ste si vyhradili pre obývaciu stenu, sa môžete pustiť do výberu a následného kombinovania nábytku z obývacej zostavy. Veľmi pekne vyzerajú otvorené a zatvorené prvky, kľudne aj s rozdielnymi výškami. Vôbec sa nebojte jednotlivé kusy z obývacej steny vybrať tak, hoci sa na prvý pohľad nemusí zdať, že k sebe sedia. Chce sa to tzv. pohrať. Voľte skôr menej masívne riešenie, vďaka ktorému pôsobí celá zostava odľahčenejšie. Tým istým by ste sa mali riadiť najmä v prípade malých miestností. Tam zvoľte tiež radšej svetlejšie farby, napr. bielu, ktorá je stále IN.

Jednoduché obývacie steny

Jednoduché moderné obývacie steny

Ak dávate prednosť modernému štýlu, voľte zostavu jednoduchých línií. Už v úvode článku sme spomenuli, že takáto obývacia izba vyzerá vzdušnejšie. Jednoduché obývacie steny zvyčajne tvorí televízny stolík v podobe položenej či závesné skrinky v jednej úrovni, ďalej police alebo skrinky v druhej a tretej úrovni. Kombinácií obývacích stien je veľa, takže môžete mať naozaj originálne zariadenú obývaciu izbu.

Náš TIP na jednoduché obývacie steny

Obývacia stena Nums

Stena Trasman

Trasman Nums II

Obývacie steny Nums
Hodnotenie

Cena: od 600.00 €

Obývacie steny Isola
Hodnotenie

Cena: od 599.00 €

Obývacie steny Nums II
Hodnotenie

Cena: od 590.00 €

Kombinácia materiálov

Nábytok do obývacej izby môžete kúpiť v mnohých farbách, povrchových úpravách, ale aj štýloch. Zvoliť možno laminátový alebo nábytok z masívu. Čo sa týka druhu dreva, obľúbenými sú najmä svetlý dub, čerešňa, jelša či exotické dreviny. V popredí sú odtiene bielej a čiernej farby. Moderná je kombinácia dreva s kovom alebo so sklom.

Drevené obývacie steny

Pri rozhodovaní, či vybrať nábytok z masívu alebo ten laminátový, musíte počítať s tým, že nábytok z masívu je drahší, ale za to má lepšie remeselné spracovanie, ktoré sa odráža na dlhšej životnosti. Laminátový nábytok je prirodzene lacnejším variantom.

Dôležité sú doplnky

U obývacích stien by ste mali myslieť aj na doplnky. Máte možnosť využiť množstvo najrôznejších svetelných efektov, ktoré celkový dojem podčiarknú a zvýraznia. Ideálnymi sú bodové svetlá, ktorými sa jednotlivé časti nábytku môžu osvetliť.

Rustikálne obývacie steny

Pri zariaďovaní obývacej izby zavítajte do e-shopu www.nabytok-aldo.sk. Nábytok Aldo prichádza s ponukou úplne nových dizajnov obývacích stien, ktoré vytvoria z vašej obývačky trendovú miestnosť.

Vyberať môžete z najrôznejších rozmerov a odtieňov. Sortiment nábytku je starostlivo vyberaný a v tomto internetovom obchode nájdete tie najlepšie komponenty, z ktorých zostavíte príjemný interiér. Okrem pevných stien je tu aj ponuka moderných modulárnych zostáv, z ktorých je možné zložiť ľubovoľne a jednoduché obývacie steny do obývačky.

Zdroj/foto: nabytok-aldo.sk

  • Kategórie

Podobné články