Obývačka

Moderným izbám pristanú jednoduché obývacie steny

Reklamný článok - 31. júla 2014 - 3723. zobrazení

Ráz obývacích izieb sa v poslednej dobe značne zmenil. Už dávno nie sú plné mohutného nábytku od podlahy až k stropu a nezakrývajú minimálne jednu stenu obývacej izby. Takýto nábytok z našich domácností vymizol a prednosť sa dáva modernejšiemu riešenie.

Trendové sú variabilné kombinácie, ktoré umožňujú jednoduchý nábytok zostaviť podľa vlastných potrieb. Takáto zostava je tvorená len niekoľkých málo kusy, vďaka ktorým pôsobí obývacia izba veľmi vzdušne.

Naplánovanie obývačky

Ešte pred tým, než budete obývaciu stenu kupovať, dopredu si rozmyslite, aký charakter bude váš obývacia izba mať. Je dobré si naplánovať, kde rozmiestnite jednotlivé vybavenie. Nakreslite si plánik miestnosti a rozvrhnite si ju na danej časti. Vyčleňte si miesto na sedaciu súpravu a konferenčný stolík, priestor pre televíziu a televízny stolík, hi-fi, jedálenský kút, prípadne ďalšie vybavenie, ktoré si prajete v obývacej izbe mať.

obyvacia-izba
Obývačka Urban-Cubo v atraktívnej bielej farbe

Výber obývacej steny

Na základe veľkosti, ktoré ste si vyhradili pre obývaciu stenu, sa môžete pustiť do výberu a následného kombinovanie nábytku z obývacej zostavy. Veľmi pekne vyzerajú otvorené a zatvorené prvky, kľudne aj s rozdielnymi výškami. Vôbec sa nebojte jednotlivé kusy z obývacej steny vybrať tak, hoci sa na prvý pohľad nemusí zdať, že k sebe sedia. Chce si to tzv. pohrať. Voľte skôr menej masívne riešenie, vďaka ktorému pôsobí celá zostava odľahčenejšie. Tým istým by ste sa mali riadiť najmä v prípade malých miestností. Tam voľte radšej tiež svetlé farby, treba bielu, ktorá je stále IN.

Ak dávate prednosť modernému štýlu, voľte zostavu jednoduchých línií. Už v úvode sme spomenuli, že takýto obývacia izba vyzerá vzdušnejšie. Obývaciu stenu zvyčajne tvorí jednoduchý televízny stolík v podobe položenej či závesné skrinky v jednej úrovni, ďalej police alebo skrinky v druhej a tretej úrovni. Kombináciou obývacích stien je veľa, takže môžete mať naozaj originálne riešenie.

Kombinácia materiálov

Nábytok do obývacej izby môžete kúpiť v mnohých farbách, povrchových úpravách aj štýloch. Zvoliť možno lamino alebo masív. Čo sa týka druhu dreva, obľúbenými sú najmä svetlý dub, čerešňa, jelša či exotické dreviny. V popredí sú odtiene bielej a čiernej farby. Moderné je kombinácia dreva s kovom alebo sklom. Pri rozhodovaní, či vybrať masív alebo lamino musíte počítať s tým, že nábytok z masívu je drahšie, ale má lepšie remeselné spracovanie, ktoré sa odráža na dlhšej životnosti. Lamino je prirodzene lacnejší variant.

Dôležité sú doplnky

U obývacie steny by ste mali myslieť aj na doplnky. Využiť možno najrôznejších svetelných efektov, ktoré celkový dojem zatraktívni. Ideálne sú bodovky, ktorými ste jednotlivé časti nábytku zvýrazniť.

nábytok

Pri zariaďovaní obývacej izby zavítajte do e-shopu www.nabytok-aldo.sk . Na Nábytok Aldo prichádza s ponukou úplne nových dizajnov obývacích stien, ktoré vytvorí z vašej obývačky trendovú miestnosť. Vyberať môžete z najrôznejších rozmerov a odtieňov. Sortiment nábytku je starostlivo vyberaný a v tomto internetovom obchode nájdete tie najlepšie komponenty, z ktorých zostavíte príjemný interiér. Okrem pevných stien je tu aj ponuka moderných modulárnych zostáv, ktoré je možné zložiť úplne ľubovoľne.

Zdroj/foto: nabytok-aldo.sk

  • Kategórie

Podobné články