Novinky vo svete bývania – Mezonety

Novinky vo svete bývania – Mezonety

Redakcia - 26. mája 2015 - 5476. zobrazení

Túžite po priestrannom a vzdušnom bývaní? Ak áno, potom Vaše očakávania môže splniť veľký byt alebo dom. A čo by ste povedali na niečo medzi bytom a domom? Reč je o takzvaných mezonetoch.

Mezonetové byty

Veľký architektonický boom zažívajú už aj u nás mezonetové byty. Ide o atypické bývanie, ktoré zlučuje výhody bývania v dome a byte. Mezonetový byt nájdeme v klasickom bytovom dome. Vznikne tak, že schodišťom spojíme dva byty nad sebou, takže máme dvojpodlažný byt. Vďaka spojeniu dvoch bytov nad sebou máte možnosť užívať prízemie ako aj poschodie. Takéto dispozičné riešenie nám otvára nové možnosti ako využiť celkový priestor bytu.

6
Zdroj foto: (link)

Usporiadanie mezonetu

Nakoľko je mezonetový byt od klasických bytov odlišný, má aj odlišné riešenie obytných miestností. Vo väčšine prípadov sa na prízemí nachádzajú miestnosti, ktoré sú viac spoločensky využívané ako napríklad kuchyňa, jedáleň a obývacia izba. Naopak, na poschodí sú izby určené na oddych a väčšie súkromie ako spálňa a detská izba.

3
Zdroj foto: (link)

Dominanta mezonetu

Ako dominantná časť mezonetového bytu je chápané schodište, ktoré spája obe podlažia. Ak máte radi dizajnové kúsky a ste typ človeka, ktorý si potrpí na estetiku, potom máte úžasnú možnosť ako popustiť uzdu svojím predstavám a vytvoriť schodište, ktoré pritiahne pohľady všetkých návštev, rodiny i priateľov.

2
Zdroj foto: (link)

Mezonet a jeho výhody

Nezvyčajné riešenie mozenotového bytu so sebou prináša mnoho výhod. Asi najvýznamnejšou je, že majiteľ takéhoto bytu má možnosť užívať väčšiu podlahovú plochu ako pri klasickom byte. Ďalšou výhodou je vzdušnosť a presvetlenie bytu, nakoľko máme k dispozícií množstvo okien. Spodná časť bytu je vo väčšine prípadov spojená, čo má za následok, že priestory sa nám zdajú väčšie a priestrannejšie. Okrem toho býva súčasťou mezonetu aj veľká terasa, ktorá otvára nové možnosti bývania. Môžete ju využívať na rôzne posedenia, ale aj ako náhradu za záhradu.

4
Zdroj foto: (link)

Mezonety sú považované za ideálny spôsob bývania najmä pre mladých ľudí. Tento typ bytu je menej vhodný pre staršie osoby, ktoré majú problémy s pohyblivosťou, nakoľko počas dňa musíte aj niekoľkokrát prekonať schodište. Preto, ak túžite po modernom a nevšednom bývaní, mezonet je pre Vás ideálnym riešením.

5
Zdroj foto: (link)

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články